מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים למכירת רכב יד שנייה

המהפכה בענף הליסינג והירידה במחירי המכוניות הובילה לפריחה בשוק מכירת כלי רכב בשנים האחרונות. מכירת רכב יד שנייה יכולה להוות אתגר לא פשוט עבור אנשים שרוצים למכור את הרכב ולהחליף אותו ברכב חדש.

| 31/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

פרסום בלוחות ייעודיים

פרסום בלוחות ייעודיים
מכירת רכב יד שנייה אפשרית בכמה דרכים. הראשונה והמוכרת מכולן היא כמובן פרסום בלוחות יד שנייה. שם תוכלו לפרט את מצב הרכב, שנת הרכב, הסוג וכל הפרטים החשובים ולנקוב במחיר מחירון מתאים. אפשרות זאת כרוכה בהתמודדות עם טלפונים מקונים פוטנציאליים, לא מעט שאלות והרבה סבלנות ואורך רוח.

טרייד-אין

אפשרות נוספת, פופולרית מאד בשנים האחרונות, היא לפנות לחברות שמבצעות עסקאות טרייד אין ולהציע להן את הרכב. סוכני הרכבים הם אלו שיתמודדו עם הקונים ואתם תוכלו להנות מתנאי רכישה נוחים של רכב חדש. במקרה כזה, חשוב לבדוק ולוודא שאתם בוחרים בחברה בעלת ניסיון, מוכרת בשוק הרכב ובעלת מוניטין משובח.

הצגת הרכב לקונה – כך תעשו זאת נכון

תהליך מכירת רכב יד שנייה מתחיל בטלפונים מקונים פוטנציאליים וממשיך בפגישה שבה מגיעים הקונים לראות את הרכב ולבדוק אותו. לפני שהקונים מגיעים כדאי לעשות כמה פעולות.

• קודם כל, לדאוג שהרכב נקי ומצוחצח. חשוב שהרכב ייראה מטופל, רכב שדאגו לו טוב, תיקנו את כל מה שצריך ושמרו על מצב נקי ומטופח. אף אחד לא ירצה לקנות רכב מאובק עם לכלוך ואשפה בתוכו, גם אם מדובר במציאה.

• כדאי לבדוק את הרכב במוסך לפני שמפרסמים אותו למכירה, לתקן תקלות קטנות ולקבל חוות דעת שתוכל לעזור לכם לתמחר את הרכב בהתאם למחירון בצורה המדוייקת ביותר.

• כדאי להכין את כל המסמכים המעידים שהרכב תקין, אלו תיקונים נעשו בו בעבר ומה מצבו כיום.

• כאשר אתם נפגשים עם קונה חשוב לא לדחוף לו יותר מדי את מכירת הרכב אלא לתת לו להתרשם, לענות על שאלות בצורה קורקטית וכנה ולאפשר לו לנסות את הרכב, להיכנס, להתיישב, להתניע, לבדוק שהכל עובד ואפילו לעשות סיבוב קצר בנוכחותכם.

סבלנות וגמישות

חשוב לזכור שלפעמים תצטרכו לקיים את הפגישה הזו מספר פעמים עד שתקבלו "כן" ותמצאו מישהו שרוצה לרכוש את המכונית במחיר שביקשתם. לפעמים תצטרכו ללכת לקראת הקונה ולהוריד מעט מהמחיר, במידה ואתם מרגישים צורך לעשות זאת. תהליך מכירת רכב הוא תהליך גמיש שיכול להפתיע אתכם ותמיד צריך לגלות בו סבלנות.

מכירת רכב דרך חברות טרייד אין

אחד היתרונות הגדולים של חברות הטרייד אין שמציעות עסקות מכירה וקנייה של רכבים בתנאים נוחים הוא בדיוק זה – ההתמודדות עם קהל הקונים עוברת לנציגי המכירות. אתם לא צריכים להתמודד עם פגישות מעיקות עם קונים, טלפונים עמוסים בשאלות ומשאות ומתנים שנגמרים בכלום. זוהי כנראה הסיבה שהשיטה הפכה להיות הפופולרית ביותר היום בארץ ובעולם.
| 31/8/15