מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הרחבת ביטוח רכב לשירותי דרך: האם זה משתלם?

בשנים האחרונות עולה הביקוש בקרב הציבור להרחבת ביטוח הרכב עבור שירותי דרך. מדובר בשירותים יעילים וכדאיים אשר עלותם הרבה יותר זולה מעלות שירותי דרך וגרירה הנרכשים באופן חד פעמי על יד מפעילי שירותי גרר.

| 27/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

. בנוסף, שירותי דרך באמצעות חברת ביטוח מבטיחים גם הגעה מהירה של שירותי הגרירה, בעוד שהזמנה דרך חברת גרירה כוללת זמן המתנה ממושך המשתנה בהתאם לעומס העבודה של החברה. לכן, כדאי בהחלט לרכוש הרחבת שירותי דרך באמצעות חברות ביטוח מובילות, בין אם בטלפון, בפגישה עם סוכן ביטוח או בעזרת רשת האינטרנט. דוגמא נאה לכך מהווה ביטוח רכב באינטרנט.

מה כוללות הרחבות ביטוח של שירותי דרך

הרחבות שירותי דרך של חברות הביטוח כוללות קשת רחבה של שירותים המשתנים במרכיביהם. מדובר בהרחבות הנרכשות כחלק מביטוח מקיף או ביטוח צד ג', וכמו כן ניתן לעיתים לרכשן כהרחבה ביטוחית נפרדת. שירותי דרך כוללים בין היתר מנוי שירותי גרירה שנתיים למוסך מבוקש בכל מקום בישראל, וכן ותיקוני דרך קלים באמצעות ניידת שירות. בנוסף לכך, הם עשויים לכלול הסעת המבוטח ליעד מבוקש או מתן רכב חלופי.

עלות הרחבת שירותי דרך

העלות של הרחבת פוליסת ביטוח מקיף לשירותי דרך מסתכמת בכמה מאות שקלים לשנה. סכומים אלו משתנים בין חברות הביטוח וגובהם נקבע בין היתר בהתאם לפוליסת הרכב של המבוטח, סוג הרכב והנחות שהמבוטח זכאי להן בין אם בגין מיעוט תביעות קודמות או ותק הנהיגה שלו.

עצות לשימוש יעיל בשירותי דרך

בכל מקרה ומצב, היתקעות באמצע הכביש עם הרכב הינה חוויה לא נעימה שעדיף לסיימה כמה שיותר מהר. לפניכם מספר עצות שיסייעו בייעול שירותי הדרך המסופקים על ידי חברות הביטוח:

•לפני הזמנת שירותי גרירה או ניידת שירות מומלץ ליצור קשר עם המוסך האישי המטפל ברכב, לתאר את הבעיה ברכב ולהיוועץ עימו לגבי דרכי הפתרון היעילות ביותר.
•במידה ומדובר בבעיה חוזרת שתוקנה בעבר על ידי ניידת שירות, עדיף להתעקש על הזמנת שירותי גרר למוסך ולא לקבל שוב שירותי תיקון על ידי ניידת שירות.
•אם מדובר ברכב ששלדתו נמוכה יש ליידע את איש הגרר, ולוודא שלא נגרם לחלקה התחתון של השלדה נזק בעת העמסתה על גבי הגורר. אם בכל זאת נגרם לרכב נזק יש ליידע את הגורר בכדי לקבל בהמשך פיצויים על מחברת הביטוח.

כדאיות הרחבת שירותי דרך

שירותי דרך אמנם אינם מהווים ביטוח המחויב בחוק, אך כאמור מדובר בהרחבה כדאית המוזילה עלויות בלתי צפויות עקב תקלות שונות. למעשה, זהו שירות יעיל לכל מבוטח ולכל סוג רכב המבטיח שירותי דרך וגרירה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, עבור כל מקום בארץ. בנוסף, שירותים אלו כדאיים במיוחד לרכבים ישנים הנוטים לסבול מתקלות חוזרות, והינם נחוצים גם לנהגים שאינם מיומנים בתיקון תקלות קלות ברכב כדוגמת החלפת גלגל.

באדיבות הפניקס חברה לביטוח
| 27/8/15