מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אמצעי מיגון עיקריים בבדיקת מיגון לרכב: מה צריך לדע

חברות הביטוח דורשות מבעלי הרכבים בארץ להתקין מערכות מיגון לרכב שיגנו עליו ברגע האמת, קרי – במקרה של ניסיון פריצה.

| 24/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

ישנם אמצעי מיגון שונים המוצעים כיום בשוק, אמצעי מיגון שחלקם נחשבים ליעילים ומתקדמים מאד ואחרים לפחות. אילו אמצעי מיגון נדרשים על ידי חברות הביטוח ומה כולל כל אחד מהם? התשובה, במאמר הבא.

פתרונות שונים למיגון הרכב שלכם

מי שיש לו רכב וודאי יודע את הסכנות הצפויות לרכב, ולא רק במהלך הנסיעה. בכל שנה נפרצים ונגנבים רכבים רבים בכל הארץ, אך בכל שנה גם נמנעות פריצות וגניבות אלו תודות למערכות המיגון המותקנות ברכב, מערכות המיגון הנדרשות להתקנה במסגרת ביטוח הרכב. אמצעי מיגון אלו כוללים פיתוחים טכנולוגיים חדשניים ומתקדמים מאד בחלקם המונעים את הפריצה ומקשים על הפעלת מערכות הרכב השונות על ידי הגנב עצמו. אפשר להתקין מערכת אחת בלבד ואפשר להתקין גם כמה מערכות שונות שיחד מציעות את ההגנה המרבית לרכב. חשוב לזכור שאמנם מדובר בפיתוחים מודרניים ומובילים מאד, אולם במקביל, ככל שאלה מתפתחים, כך מתפתחת ומתחזקת גם יכולתם של הגנבים להתגבר עליהם ולפרוץ את הרכב בקלות רבה יותר. מסיבה זו בדיוק חשוב לבחון בפתרונות המיגון המתאימים והטובים ביותר לרכב, כאלה שיציעו לו את ההגנה המקסימאלית.

חברות הביטוח כמו כן דורשות, כאמור, מבעלי הרכבים להתקין מערכות מיגון שונות לרכב. כמו, למשל, מערכת אזעקה, אימובילייזר, מערכת לאיתור הרכב וגם מנעולים שונים המותקנים ישירות לחלקים שונים ברכב ומונעים את הפעלתם והשימוש בהם. כל זאת, כדי להקטין את הסיכוי לפריצה לרכב ולגניבתו ולהקשות כמה שניתן על הגנב עצמו. את מערכות המיגון השונות ניתן להתקין במוסכים המורשים וגם לרכוש אותן אצל החברות המתמחות בכך. מכיוון שפעמים רבות מדובר בהתקנה שהיא בגדר חובה, דורשת חברת הביטוח לבצע בדיקת מיגון לרכב, המאפשרת לה לבחון את טיבן של מערכות המיגון שהותקנו ברכב המבוטח ואת עמידתן בכל הקריטריונים הנדרשים על ידי פוליסת הביטוח. בדיקות מיגון הרכב מתבצעות בפועל על ידי אנשי מקצוע שזהו תפקידם, אנשי מקצוע מטעמם של חברת הביטוח המבטחת את הרכב.

מערכות מיגון לרכב – חשוב וכדאי לדעת

ישנם לא מעט סוגים של מערכות מיגון לרכב. שילובן של מערכות אלו נקבע בהתאם לדרישותיה של חברת הביטוח המבטחת את הרכב, תוך התייחסות לשווי הרכב, שהינו הקו המנחה לכך. ככל שמדובר ברכב יקר יותר, יש להתקין בו מערכות משוכללות ורבות יותר כדי למנוע את גניבתו. בדרך כלל אפשר למצוא כיום במרבית הרכבים החדשים מערכות מיגון קיימות, אולם במידה והן אינן קיימות, נדרש בעל הרכב, בבואו לרכוש ביטוח מקיף לרכבו, להתקין מערכות מיגון שונות. כדי לבצע את ההתקנה וגם כדי לבחור נכון את מערכת או מערכות המיגון השונות לרכב, חשוב לפנות אך ורק אל המומחים בתחום ואל המוסכים המורשים בכך. כך ניתן להציע את ההגנה הנדרשת לרכב ולמנוע את הפריצה הבאה.
| 24/8/15