מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך המלא לרכישת רכב

השוואת מחירים לפני רכישת רכב מאפשרת לכם לשלם מחיר שמתאים לכם בדיוק, במאמר הבא נדריך אתכם להשוואת ולקנות רכב חדש או יד שניה.

מערכת קמש | 23/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

רכישה של רכב נחשבת עבור מרבית האנשים לצעד משמעותי ביותר. לא משנה אם זהו הרכב הראשון שלכם, לא משנה אם אתם מחפשים דגם חדש או משומש, ידני או אוטומטי, כמעט תמיד זו תהיה רכישה מורכבת, שיש לתת בה את הדעת לכמה וכמה פרמטרים חשובים.

בשורות הבאות ערכנו מדריך מלא, גם אם מתומצת, לרכישת רכב. אז לפני שאתם יוצאים לתור אחר מכוניות למכירה במבצע כדאי לכם לקרוא וכך ליהנות מתהליך רכישה קל ונוח יותר.

גודל ומרווח

דבר חשוב שיש לתת עליו את הדעת כאשר מחפשים רכב הוא כמובן גודל הרכב. אין שום טעם לרכוש רכב קטן במחיר מוזל כאשר צריכים רכב למשפחה גדולה. גם אין טעם לרכוש רכב גדול מדי, כאשר זקוקים לפתרון לנסיעה עירונית, ללא צורך בגמיאת מרחקים או צורך בתא מטען גדול.

חשוב לשים לב שגודל הרכב מתחלק לשניים. מצד אחד קיים המרווח הפנימי. מצד שני קיימות גם המידות החיצוניות. יש אנשים שעבורם רק רכב גדול מבחינה חיצונית הוא בחירה ראויה. עם זאת, חשוב לשים לב למרווח הפנים ונוחות הנסיעה והנהיגה. ניתן כיום למצוא גם רכבים שנראים קטנים מבחוץ אך מרגישים גדולים יותר מבפנים (וגם להפך).

צריכת הדלק והתחזוקה

מלבד גודל הרכב, מרווח פנימי ומידות חיצוניות, חשוב כמובן לבדוק את צריכת הדלק הממוצעת וההוצאות הצפויות לתחזוקה של הדגם המועדף. רכבים שונים מאוד אלה מאלה הן בצריכת הדלק, הן ברמת זיהום האוויר והן ברמת הוצאות התחזוקה באופן שוטף. במיוחד הדבר נכון כאשר לוקחים בחשבון רכבים מודרניים, עם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שנמצאים בחלק מהדגמים. כדאי לזכור שלצד העלות של הרכב, מרכיב ההוצאות השוטפות מהווה שיקול מרכזי של מחיר לטווח הארוך.

שירות, אחריות ובטיחות

כאשר רוכשים רכב חדש ולעיתים אפילו כאשר רוכשים רכב מיד שניה ניתן לקבל שירות ואחריות. לכן, חשוב לבדוק מהי רמת השירות, כמה שנות אחריות ואילו טיפולים כלולים במחיר הרכישה. לעיתים זה יכול להוות מדד לרכישה של דגם כזה או של דגם אחר. באותה הזדמנות, חשוב להתעדכן גם ברמת האבזור, אפשרות לדגם אוטומטי וכן פתרונות הבטיחות שמוצעים עם הרכב או כאופציה להוספה (בדגמים חדשים).

השוואת דגמים ויצרנים

לסיום, חשוב מאוד לבצע השוואה בין כמה וכמה דגמים לפני שמחליטים באופן סופי. כך, מתרשמים גם מדברים חשובים נוספים כמו מראה חיצוני, נוחות ישיבה ונסיעה, סטטוס. ההשוואה מאפשרת לשלם מחיר שמתאים לכם בתמורה לרכב שיהלום את צרכיכם בצורה הטובה ביותר.
מערכת קמש | 23/8/15