מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

משאית נמוכה וקטנה לשאיבה

במקרים מסוימים לטיפול בבעיות קשות של צנרת סתומה, נעדיף משאית גדולה ורחבה שיכולה לשאוב את הביוב ולהוציא ממנו את כל החומרים הלא רצויים שגורמים לסתימה.

| 20/8/15
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

לעומת זאת, במקרים אחרים, נעדיף דווקא לשכור את שירותיה של משאית ביובית בגודל המתאים לשטחים אליהם הגישה עם משאית גדולה לא מתאפשרת. פעמים רבות משאית נמוכה לשאיבת ביוב תשרת אותנו בצורה טובה יותר מאשר משאית גדולה בגודל מלא, אך בשביל לבצע את ההבחנה בין המקרים יש לדעת את המצבים בהם נעדיף את האחת על פני השנייה. בעמוד זה תקבלו את המידע המקיף והמלא בנושא.

ביובית נמוכה או משאית קטנה לשאיבת ביוב היא משאית בגודל קטן ובינוני הנושאת על גבה מיכל גדול המחובר למשאבה ייחודית. המטרה של משאית זו היא לאפשר ביצוע של פעולות שאיבה חזקות במערכות ביוב וצנרת שבהן קיימת סתימה. ברוב המקרים, הסתימה נובעת מהצטברות של חומרים קשיחים ולא מסיסים בצנרת עצמה, חומרים שמקשים על מעבר הנוזלים הרגילים שאמורים לעבור בצנרת באופן תקין. על ידי שאיבת החומרים שמפריעים לזרימה ניתן לפתוח את הסתימה ולהחזיר את הצנרת למצבה התקין.

מתי נעדיף משאית קטנה לשאיבת ביוב על פני משאית גדולה?

זה נכון שמשאית ביובית גדולה יכולה לשאוב יותר, ופעמים רבות עדיפה על פני משאית קטנה, אך ישנם מקרים מסוימים שבהם המשאית הגדולה לא יכולה להיכנס אל השטח שממנו ניתן לגשת אל מוקד הסתימה ולשאוב בה את החומרים שגורמים להופעת הסתימה. במקרים אלה נעדיף משאית קטנה על פני המשאית הגדולה. בנוסף, נעדיף לעתים לא לשכור את שירותיה של ביובית גדולה, בעיקר במקרים שבהם העלות של משאית קטנה תהיה נמוכה יותר מעלות השכרתה של משאית ביובית בגודל מלא, בעיקר בשל עלויות הדלק הנדרשות לתפעול ושינוע המשאית הגדולה.

מהן המגבלות של משאית נמוכה המספקת שירותי ביובית?

המגבלה העיקרית של משאית נמוכה המספקת שירותי ביובית היא מגבלת הנפח המקסימלי לשאיבה. נפח זה יכול להיות לא מספק במקרים מסוימים שבהם נדרשת שאיבת כמויות גדולות של חומרים שגורמים לסתימה. לעומת זאת, במקרים מסוימים שבהם המשאית הגדולה לא יכולה להיכנס אל שטח השאיבה הרצוי, אין ברירה אלא להזמין משאית קטנה, הנקראת גם ביובית נמוכה, גם אם זה אומר שהיא תצטרך להגיע למקום יותר מפעם אחת לאחר שפינתה את מיכל האיסוף המרכזי שלה במקום המיועד לכך.
| 20/8/15