מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

חילוץ בעזרת חשמלאי רכב

חשמלאי רכב עובר הכשרה במוסדות לימוד ונדרש להצליח בבחינות הסמכה מקצועיות חיצוניות מטעם משרד התמ"ת.

| 20/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

לאחר הלימודים והבחינות ניתנת לו תעודת חשמלאי סוג 1+2 ותעודת גמר מטעם מוסד הלימודים. התפקיד העיקרי של אנשי המקצוע העוסקים בענף הוא לפתור בעיות חשמליות מסוגים שונים הקשורים ברכב:

• טיפול בכל המערכות הניזונות מהמצבר וטוענות אותו
• בחינת תפקוד ותקינות מכלולי חשמל
• תיקון מערכות אלקטרוניקה לרכב
• טיפול באלטרנטורים שיוצרים חשמל למערכות הרכב ומטעינים את המצבר
• התקנת אזעקה לרכבים פרטיים ומסחריים
• תיקון חלונות חשמליים
• תיקון נעילה מרכזית

מלבד האמור לעיל, החשמלאי מוסמך להשתמש במחשבי בדיקה לרכב ולאסוף נתונים על פעילות המערכת ותקינותה. הוא יכול לעבוד בהסדרים עם חברות הביטוח ולבצע בדיקות חורף לתקינות מכלולי החשמל ברכב. בנוסף, יש חשמלאים מוסמכים המועסקים על ידי היבואן במוסכים המורשים.

זמינות במצבי חירום

חשמלאי רכב צריך להיות זמין מסביב לשעון ולהציע את שירותיו גם במקרה חירום. יש צורך בהזמנת חשמלאי כאשר הרכב לא מניע, המצבר מפסיק לפעול או כאשר יש בעיה באזעקה ובמערכת הנעילה. במצבי חירום מגיע חשמלאי עם ארגז כלים מצומצם אך ייעודי. הוא יכול לבדוק את המקור לבעיה, לפתוח את מכסה המנוע על מנת לוודא שלא נוצרו נזקים בלתי הפיכים ובמידת הצורך להמליץ על הזמנת גרר. חשמלאי הוא בין אנשי המקצוע היחידים המוסמכים לטפל במערכות החשמל של הרכב ולכן חשוב להתייעץ איתו לפני שמחליטים מה לעשות.

הזמינות במצבי חירום היא בין היתרונות הגדולים ביותר של חשמלאי עם הסמכה בתחום הרכב. החשמלאי יכול להגיע עם אביזרי חשמל לרכב, לבצע תיקון בשטח של מערכות אלקטרוניות לג'יפים או להחליף מצברים ללא צורך בהגעה למוסך. החשמלאי גם מטפל בבעיות הקשורות למערכת המיזוג ובמדינה חמה כמו ישראל יש לו חשיבות מיוחדת.

איך בוחרים חשמלאי רכב?

הצורך בהזמנת חשמלאי באמצע הלילה או במקרה של תקלה בלתי צפויה לא אמורים למנוע מבעל הרכב לקבל שירות אמין וראוי. יש לבחור חשמלאי רק לפי המלצות של לקוחות קודמים, לאחר השוואת מחירים ותוך קבלת התחייבות לאחריות. מומלץ לבדוק את תעודת ההסמכה של החשמלאי ולשאול אותו על ניסיון בטיפול בדגמי רכב מסוימים. אפשר ליצור קשר טלפוני עם חשמלאי ולברר על תוספת מחיר להזמנת שירות אחרי שש בערב, חצות או בסופי שבוע וחגים.

לסיכום, חשמלאי רכב פותר בעיות חשמל ומציע שירותים במהלך השגרה או בזמן חירום. הוא אחראי על טיפול בכל מערכות החשמל של הרכב ועליו לעבור הסמכה ייעודית. יש לבחור את החשמלאי לפי המלצות, ניסיון ואמינות.
| 20/8/15