מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השכרת רכב – מה חובה לבדוק

כשאנחנו יוצאים לחופשה בחוץ לארץ אחד השיקולים שלנו הינו השכרת רכב. ישנה נטייה להאמין כי הדבר הוא פשוט ואינו כרוך בהליכים מסובכים וכי ניתן לסמוך על חברות השכרת הרכב גם אם הן ממוקמות בחוץ לארץ

| 18/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

יש נטייה לחשוב כי השכרת רכב לחופשה בחוץ לארץ הינה מן ההכרח ועוד הנחות רבות נוספות אשר לא צריך חלילה להפריך אך כדאי לבדוק.

לשקול האם כדאי:

לפני השכרת רכב בארץ או בחוץ לארץ יש לערוך שקלול של כל הנתונים העומדים לפנינו ועל פיהם להחליט האם השכרת רכב הינה הכרחית לנו, באם, כן באיזה רכב לבחור, לפרק איזה זמן ושאלות נוספות, מאמר זה בא לסייע לכם בבחירה שלכם לגבי השכרת רכב.

האם אנו זקוקים להשכיר רכב?:

ראשית העלו בפני עצמכם את השאלה, האם אתם באמת זקוקים להשכיר רכב לחופשה המתוכננת שלכם. לא כל סוג חופשה מצריך השכרת רכב, לדוגמא חופשות עירוניות יהפכו אחזקת רכב לעול ותמצאו את עצמכם מבזבזים דלק על חיפושי חניה מאשר נהנים מן האתרים התיירותיים השונים. השכרת רכב בחופשה של שבוע ימים בפריז או חמישה ימים בלונדון תהפוך למטרד הרבה יותר מעזר.

איזה רכב יתאים?:

שנית, חשבו איזה סוג רכב אתם מעוניינים להשכיר, גדול או קטן, לכמה נוסעים ובאילו דרכים אתם עתידים לנסוע, לדוגמא חופשה ביוון ההררית תצריך השכרת רכב המסוגל לתפקד כראוי בעליות התלולות בערים ועליו להיות בנפח 1600 סמ"ק לפחות. רכב ללא מיזוג יקטין את עלות ההשכרה אך גם כאן כדאי להתחשב בתנאי מזג האוויר השוררים במקום, חופשה במקום עם תנאי מזג אוויר חמים ולחים ללא מזגן תהפוך לסיוט.

חברות מוכרות:

שלישית, דאגו להשכיר את הרכב רק מחברות בינלאומיות בעלות שם, אל תתפתו למחירים מוזלים של חברות מקומיות, השכרת רכב מחברה בינלאומית בעל שם מעמידה אחריות מאחורי הרכב שאתם מקבלים ועל כל בעיה שעלולה להתעורר יש לכם אל מי לפנות.

הזמינו מהבית:

רביעית, הזמינו את הרכב שאתם מתעתדים להשכיר כבר מהארץ, הדבר לא יעלה לכם יותר אלא אדרבא תזכו בהנחות המגיעות לסוכן הנסיעות שלכם או להוזלה במחיר עקב הזמנה באינטרנט. הזמנה מבעוד מועד תחסוך לכם כאב ראש בזמן החופשה עצמה, בחיפושים אחר חברת השכרה אמינה ובהתדיינות מול סוכני ההשכרה בשפה שאינכם מכירים. בצעו את ההזמנה ממקום בטוח, מהבית.

בדקו היטב:

חמישית, כאשר אתם מקבלים את הרכב, בדקו את כל הצדדים שלו מבפנים ומבחוץ אחר פגמים ופגיעות ורשמו אותו על טופס ההזמנה ותדאגו כי סוכן ההשכרה חותם עליו, כך תמנעו מאי נעימויות בעת החזרתו של הרכב.
| 18/8/15