מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תקלות נפוצות ברכב בעונת קיץ

עונת הקיץ מביאה עמה מזג אוויר חם במיוחד, ולא רק זאת - היא גם מביאה עמה נסיעות תכופות וזמן פנוי. משפחות רבות מנצלות את ההזדמנות כדי לנסוע לבקר קרובים, לנסוע לטייל או לנסוע לחופשה. השילוב בין שימוש תכוף ברכב לבין מזג האוויר החם, עלול להביא לכמה תקלות שידרשו מכם לטפל היטב ברכב. הנה דוגמה לכמה תקלות נפוצות בקיץ, שמחייבות ערנות וטיפול.

| 18/8/15
מתוך קטגוריית פרטי

תקלה במערכת המיזוג

תקלה במערכת המיזוג
אי אפשר באמת לשרוד את הקיץ בנסיעה ממושכת ברכב, אם מערכת המיזוג לא עובדת היטב. יש לזכור כי מערכת המיזוג היא חיונית כי היא מאפשרת נסיעה נעימה ובטוחה לכולם - מיזוג מתאים גם יכול למנוע מצב של מכת חום, במיוחד אצל ילדים קטנים ותינוקות. התקלות במערכות המיזוג נפוצות יותר בקיץ, כמובן משום השימוש התכוף בהן והסיכוי הגבוה יותר לבלאי.

כמו כן לעתים יש תקלה במערכת המיזוג עוד קודם לכן, אלא שהיא לא הורגשה כל עוד המזגן לא הופעל בתכיפות בעונות הקרות, וכעת בקיץ הבעיה בעצם מתגלה. לעתים זה גם נובע מהצטברות גבוהה של אבק במיזוג.

תקלה בגיר

תקלה אחרת עלולה לדרוש מכם לפנות לטיפול של שיפוץ גירים אוטומטיים. הסיבה לכך היא שנסיעות תכופות יותר, כמובן יכולות לגרום לשחיקה במערכת הגיר שלכם, על אחת כמה וכמה בגיר אוטומטי. הדרישה עבור שיפוץ גירים אוטומטיים אף עלולה לעלות משום שבקיץ בנסיעות הארוכות לצפון, לים המלח ולאזורים נוספים - הרכב צריך להתמודד עם עליות וירידות תלולות מה שמקשה על מערכת הגירים שלו.

רצוי מאד לשקול את הרעיון של שיפוץ גירים אוטומטיים עוד לפני שהקיץ מתחיל, ולו רק כדי לבצע בדיקה בסיסית במוסמך מורשה ואמין, שיוודא שהגיר במצב תקין, כדי שברגע האמת, לא תגלו שיש בעיה לאוטו להתמודד עם עליות קשות.

מגבים

זה נשמע כמו תקלה קטנה יחסית, אבל יש לה השלכות משמעותיות מאד. בקיץ כמעט ואיננו משתמשים במגבים, ודווקא בגלל זה הם בבעיה. לא פעם כשהקיץ יסתיים תגלו שחלקים מהגומי של המגבים נשר, וחלק נשחק, התפורר ונסדק לגמרי. לעתים גם תקלה במערכת המתזים יכולה להתרחש בקיץ ולא נהיה מודעים לכך. רצוי אחת לשבוע-שבועיים לבצע פשוט בדיקה עצמאית למגבים ולראות שהם תקינים, ואם לא - לפנות למוסך.

ערנות תמיד תמנע אסון

זכרו שהטיפול והמעקב אחרי הרכב שלכם בקיץ, יעזור לכם למנוע תקלות קשות מאד. תקלות קשות עלולות להביא גם לתאונות חלילה או להשבתה של הרכב, ואף להעלות את הצורך בטיפולים יקרים מאד - שמוטב להימנע מהם.
| 18/8/15