מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כיצד לרכוש אופנוע יד שנייה במצב טוב?

בדיקה מוקפדת של נושאים טכניים יכולה להבטיח חיסכון בהוצאות עבור מי שמעוניין לרכוש אופנוע יד שנייה. במאמר הבא נציג את עיקרי הדברים, את ההבדל בין ציוד לאופנועים ואת הטיפים לרכישה מוצלחת

| 6/8/15
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

מגוון אופנועי יד שנייה עומד למכירה ומציע חיסכון כספי משמעותי. יחד עם זאת, רכישה של אופנוע יד שנייה במצב טוב היא סוגיה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. יש כמה דברים שחשוב לבדוק גם כדי לחסוך בהוצאות בהמשך וגם על מנת לשפר את הבטיחות בנסיעה:

א. שלדה

בדיקה כללית של השלדה תספק לכם אינדיקציה מצוינת למצבו. חפשו שקעים, סדקים, ריתוכים וסימני חלודה או תיקוני צבע וקילופים. אלו סימנים המעידים על פגיעה בשלדה ואמורים להביא גם לירידה משמעותית במחיר של אופנוע יד שנייה. התמקדו בעיקר בפגמים בצד של האגזוז המעידים על נפילות, חפשו נזילות על צינורות הבולם והעמידו את האופנוע על הרגלית כדי לוודא שהגלגל הקדמי מסתובב חלק.

ב. מנוע

תוכלו לקחת את האופנוע לבדיקה כללית במוסך אך אם יש לכם רקע טכני מינימאלי, יש אפשרות לחסוך את ההוצאות באמצעות סקירה חיצונית של המנוע. בדקו הזעות שמן סביב מכסי שסתומים וצד ושימו לב להופעת שאריות סיליקון. אלו פרטים טכניים שחשוב לבדוק בגלל שהחלפתם בהמשך תעלה לכם הרבה כסף.

ג. צמיגים

יש חשיבות גדולה מאוד למצב הצמיגים של האופנוע. בדקו האם הצמיגים טריים ולא יבשים, האם יש עליהם חריצים והאם המידות מתאימות לנתונים המופיעים על גבי הרישיון. באותה הזדמנות תוכלו גם לבצע בדיקה כללית ולוודא שהידיות, הרגליות והמנופים פועלים בצורה חלקה.

טיפים לבחירת ציוד לאופנועים ואביזרים נלווים

יש הרבה עסקאות בהן המוכר מנסה לפתות את הקונה עם ציוד לאופנועים או אביזרים נלווים. למרות שלעיתים אכן מדובר בחיסכון כספי ולמוכר אין באמת מה לעשות עם הציוד, אסור לוותר על הבדיקה המוקדמת. הפריטים המוצעים לכם צריכים להיות במצב בטיחותי טוב. עליהם להיות שמישים ולעלות בקנה אחד עם אופי השימוש שלכם באופנוע.

הנה לדוגמא כמה פריטים וציוד לאופנועים שניתן לרכוש במסגרת עסקת יד שנייה:

• קסדות
• מעילים
• כפפות
• ציוד שטח
• מגפיים

אם אתם מתכוונים לנסוע על האופנוע רק בתוך העיר ולא מתכננים טיולי שטח, אין סיבה לחתום על עסקה מסוימת רק בגלל ציוד מן הסוג הזה. לחילופין, מוכר שיציע לכם את הקסדה שלו במחיר הוגן יכול לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש. בדקו האם הקסדה בטיחותית ועומדת בתקנים הנדרשים ותוכלו לרכב על האופנוע ללא חשש כבר מהרגע הראשון.

לסיום

בחירת אופנוע יד שנייה דורשת מכם השקעה של זמן ומאמץ. חשוב ביותר לבדוק את השלדה, את המנוע ואת הצמיגים ולברר האם יש אפשרות לרכוש ציוד לאופנועים במצב טוב.
| 6/8/15