מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איזה סוגי רכבים הכי מתאימים להובלות דירה?

מעדיפים לבצע הובלה בעצמכם ורוצים לחסוך בהוצאות? צריכים לעזור לחבר או בן משפחה עם רהיטים וציוד אישי? הנה כל הרכבים שיבטיחו מינימום מאמץ ומקסימום תועלת בהובלות דירה

| 5/8/15
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

הובלות דירה מבוצעות בכל רחבי הארץ מדי יום ובדרכים שונות. מי שרוצה לצמצם הוצאות ולבצע את ההובלה בעצמו במקום לפנות לחברת הובלות, יכול לעשות זאת עם רכבים ייעודיים. הרכבים מתאימים גם למקרים בהם אנו מתבקשים לעזור לחברים ובני משפחה לפני הובלות דירה ומשרד. הנה כמה פתרונות תחבורתיים יעילים וזמינים:

א. מסחריות קטנות

מסחריות קטנות מצליחות לשלב בין היתרונות של רכב משפחתי לבין המאפיינים של רכב מסחרי. הן מבוססות על מכוניות סופר מיני, אבל היתרון שלהן הוא יכולת העמסה מרשימה. מסחריות קטנות מתאימות בעיקר להובלה של ארגזים, קרטונים או מכשירי חשמל ספציפיים. הן פחות מתאימות להובלה של ציוד כבד, מיטה ומקרר. בנוסף, מסחריות קטנות מומלצות להובלות בערים צפופות. יש להן יכולת תמרון נוחה והמנוע שלהן נחשב חסכוני. המכוניות הבולטות בקטגוריה הזו הן פיאט פיורינו או פיאט קובו.

ב. טנדרים

רוב ההובלות העצמאיות של דירות וציוד מבוצעות עם טנדרים. כאן היתרון הוא ארגז גדול ויכולת העמסה גבוהה במיוחד. טנדרים משלבים עבודה עם צרכים אישיים והנסיעה עליהם נוחה ונעימה מכפי שנהוג לחשוב. הטנדרים המומלצים והמתאימים ביותר להובלות דירה הם סיטרואן ברלינגו, פיג'ו פרטנר ורנו קנגו.

ג. מסחריות גדולות

הרכבים הנמצאים בקטגוריה של מסחריות גדולות בהחלט יכולים למנוע מכם לחלוטין את הצורך ביצירת קשר עם חברת הובלות. בחרו בין פיאט דוקטו, פיג'ו בוקסר או רנו מאסטר ותוכלו להעמיס מטען כמעט כמו במשאית. מסחריות גדולות מגיעות עם מספר גדול של מקומות ישיבה והן מתאימות לצוותים שעובדים יחד על ההובלה.

איך יודעים איזה רכב לבחור?

כפי שניתן לראות, היצע הרכבים גדול מאוד ולכן הרבה תלוי בצרכים שלכם. בדקו בשלב מוקדם כמה ארגזים אתם עומדים להעביר וכמה מכשירי חשמל אמורים להיכנס בתוך הרכב. השוו בין המפרט הטכני של מסחריות קטנות, טנדרים ומסחריות גדולות ואל תתביישו להתייעץ עם אנשי מקצוע. בררו על אפשרות לשכור רכב מסחרי או טנדר עם ארגז פתוח אבל אל תשכחו לשמור על כללי הבטיחות. לא משנה כמה ציוד אתם מעמיסים על הרכב, הדבר החשוב הוא לקשור אותו היטב ולצמצם את הסכנות לסביבה ולכביש.

רכב מסחרי המשמש לטובת הובלה חוסך הוצאות, אבל הוא גם דורש מכם זמן והכנה של שיעורי בית. לא לכולם יש רכבים מסחריים זמינים ורובנו לא יכולים לבצע הובלה עם רכב משפחתי רגיל. כדאי לערוך רשימה מסודרת של יתרונות וחסרונות ולקבל הצעת מחיר מחברת הובלות. כך ניתן לבדוק האם באמת מדובר על אופציה משתלמת ועד כמה היא עדיפה.
| 5/8/15