מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כיצד לחסוך בעלויות של הרכב?

כיום בישראל, קשה מאד להסתדר אם אין לכם רכב פרטי, ואין ספק שכמעט כל אדם, צריך שיהיה לו לפחות רכב אחד שיהיה בבעלותו בו הוא יעשה שימוש. עם זאת, עולה בעיה מסוימת - התחזוקה של הרכב והשימוש השוטף בו, נחשבים ליקרים יחסית. אז איך מוזילים את העלויות? הנה כמה טיפים, שיעזרו לכם להוריד בעלויות של תחזוקת הרכב שלכם, ועדיין להשתמש בו לעתים קרובות.

| 16/7/15
מתוך קטגוריית פרטי

כך מורידים את העלויות מלכתחילה

כך מורידים את העלויות מלכתחילה

● שימוש חכם במיזוג

מערכת המיזוג היא חיונית מאד כדי לשמור על אקלים נעים באוטו, אבל היא גם זוללת את הדלק. לכן רצוי לעשות בה שימוש חכם. בנסיעה בתוך העיר - העדיפו לפתוח חלון ובכך לחסוך בצריכת הדלק. בדרכים בינעירוניות הפעילו את המזגן – משום שאם תפתחו חלון האוטו יתקל בהתנגדות שתדרוש ממנו להשקיע יותר דלק (בשל המהירות הגבוהה), עוד יותר מאשר הפעלת מערכת המיזוג.

● שקלו לבצע שיפוץ של גירים לרכב

אם יש לכם גיר אוטומטי, מומלץ בחום שתשקלו את הרעיון של שיפוץ גיר אוטומטי. מדוע שיפוץ גיר אוטומטי הוא נחוץ? באופן כללי, הגיר האוטומטי נחשב לבזבזן יותר מאשר הגיר הידני. עם זאת, כל עוד מקפידים על תחזוקה מתאימה של גירים לרכב אפשר להביא אותו למקסימום יעילות. אחרי כמה שנים של שימוש הגיר לא תמיד יתפקד היטב, מה שבעיקר מקשה על הרכב להאיץ - וכתוצאה מכך עוד דלק מתבזבז. שיפוץ של הגיר, מאפשר לכם להיות חסכניים יותר, ואף לשמור על הרכב במצב תקין.

● ערכו תורנויות בעבודה

דרך נוספת היא לערוך תורנויות נסיעה לעבודה. אם אתם כמה אנשים שגרים באותו מקום ולכולכם יש רכבים - עשו תורנות ובכל יום מישהו אחר ינהג עם הרכב. לחילופין אפשר שכל השבוע מישהו אחד ינהג ואחרים יחזירו לו את הכסף על הדלק - ובכל מקרה הדבר משתלם לכולם.

שיטה יעילה ונוחה מאד

אין ספק שכל השיטות שפורטו לעיל, נחשבות לשיטות יעילות מאד, שיכולות לסייע לכם להוריד את העלויות השוטפות של השימוש ברכב פרטי. רצוי בהחלט לאמץ אותן כמה שיותר מהר, ואתם תשימו לב להבדלים בתוך זמן קצר.
| 16/7/15