מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

סוגים שונים של קודנים לרכב שכדאי להכיר

אין איש שיפקפק בכך, שהתרומה של כל קודן לרכב היא פשוט תרומה עצומה. בעזרת הקודנים, אפשר למנוע מצב של פריצה לרכב, ואין ספק שהקודנים הפכו את חיי הפורצים לקשים פי כמה.

| 14/7/15
מתוך קטגוריית פרטי

אז איזה קודן בוחרים?

קודן לניתוק מערכות

קודן לניתוק מערכות
סוג אחד שאפשר לעשות בו שימוש, זהו קודן לרכב אשר בעצם מבצע ניתוק של מערכות ההתנעה של הרכב. בעצם, כל עוד הקוד לא מוכנס, לא יהיה חיבור בין כלל המערכות - זה כולל את מערכת ההתנעה עצמה, מערכת הדלק, מערכת ההיגוי, וכיו"ב. כמובן שבמצבים כאלה, הפורץ שינסה לעקוף את המערכת יגלה שהוא בבעיה, כי כל עוד המערכות לא מתקשרות אחת עם השניה, הוא לא יכול להתניע כלל את הרכב. לכן, הקודנים הללו נחשבים לאיכותיים מאד ומומלצים, וכמובן שחברות הביטוח מכירות בהן.

קודן עם עלוקה

סוג אחר של קודן לרכב, זהו הקודן שמחברות אליו עלוקה. מהי העלוקה? מדובר על רכיב מיוחד אשר מתחבר למערכת התדלוק של הרכב, ויושבת ממש בתוך מיכל הדלק. כאשר מותקנת עלוקה, היא גורמת בעצם לשיבוש בתנועה ומקשה מאד על הנהיגה ועל ההתנעה מלכתחילה. הדבר כמובן מקשה מאד על הפורץ לבצע את עבודתו כראוי, והעלוקה עצמה כמובן מתפקדת, אלא אם כן מכניסים את הקוד המתאים. לא מעט מהפורצים נזהרים מאד מפריצות, רק בשל החשש שמותקנת עלוקה בתוך הרכבים.

קודנים עם מפתח

מי שרוצה קודן לרכב שיהיה בשילוב של מפתח, יכול כמובן לעשות זאת. יש כיום קודנים אשר מותקנים על גבי המפתח עצמו, ורק ע"י הכנסתם האוטו יתניע. מה היתרון בכך? יש חשש שמא הפורצים ינסו בכל זאת להתעסק עם הקודן שמותקן בתוך הרכב, וינסו לפרוץ אותו. לעומת זאת, כאשר הקודן מותקן על המפתח שלכם, ברור שאין להם יכולת לפרוץ אותו או אפילו לנחש את הקוד. במקרים הללו, הקודן כמובן יכול למנוע לחלוטין את ההתנעה, אלא אם כן מכניסים את הקוד - וכמובן גם את המפתח.

ויש גם קודן במקום מפתח

הסוג האחרון שנסביר עליו זהו הקודן שיכול להחליף את המפתח. זהו מבחינתכם יכול להיות פתרון נוח מאד- כאשר הקודן יכול לבצע גם את ההתנעה של הרכב, ולא רק את פתיחת מנגנוני ההגנה שלו. הדבר מאפשר לכם לנסוע ברכב גם אם שכחתם את המפתח.
| 14/7/15