מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

חמש דרכים שיעזרו לכם לבחור מורה נהיגה לנכים

בכל מצב שבו רוצים לבחור מורה נהיגה, כמובן שצריך להקפיד על כך שהמורה יהיה טוב, איכותי, מקצועי ובעל ניסיון.

| 5/7/15
מתוך קטגוריית פרטי

אולם ,הדברים הללו חשובים פי כמה, כאשר מדובר על מורה שאמור ללמד נהיגה אדם נכה. נהיגה לנכים דורשת כידוע לא רק מומחיות כללית בתחום של הוראת נהיגה. נכים זקוקים לרכבים שמותאמים במיוחד עבורם, והתפעול של הרכבים הללו הוא שונה מרכבים רגילים - ולכן גם הנהג צריך להיות עם הידע המתאים. אם כך, מהם הדרכים שיעזרו לכם לבחור במורה הנהיגה המתאים לנכים?

כל הדרכים שיאפשרו לכם לבחור מורה נהיגה

חפשו המלצות

קודם כל, אפשר למצוא מורה נהיגה לנכים, אם פשוט מחשפים המלצות. אם אתם מכירים אנשים אחרים שהם נכים אשר למדו נהיגה, פשוט שאלו אותם אצל מי הם למדו והם הם ממליצים על המורה שלהם. ההמלצות הללו הן לרוב אמינות וטובות מאד ויוכלו לעזור לכם באופן משמעותי. כמובן שגם באינטרנט יש שפע המלצות של אנשים נכים - ויש אפילו קבוצות פייסבוק בנושא, פורומים, ועוד.

מורה שמתאים לסוג הנכות

אמנם זה נשמע כאילו הבחירה של מורה נהיגה תהיה זהה עבור כל הנכים, אבל האמת היא שנכות היא הגדרה גדולה מאד. יש למשל נכים אשר יכולים לתפעל את ההגה בצורה פשוטה - ויש נכים אשר זקוקים לשימוש בג'ויסטיק. יש נכים אשר יכולים להפעיל את דוושת הגז בצורה רגילה עם רגל ימין - ויש נכים שרגל ימין שלהם איננה מתפקד והם זקוקים לדוושת גז ברגל שמאל - או שהם בכל לזקוקים למערכת האצה חשמלית שלא תהיה מופעלת ע"י הרגליים. בקיצור - ההתאמה של המורה והציוד שלו צריכה להיות מושלמת.

שינוי או לימוד מחדש

כשאתם בוחרים מורה נהיגה שימו לב האם הוא מתמחה בלימודי נהיגה עבור אנשים עם רישיון שהפכו לנכים - או שהוא מתמחה בלימוד נהיגה מאפס, עבור נכים שרוצים להוציא רישיון מההתחלה, שכן לא היה להם כלל רישיון קודם לכן. יש כמובן גם מורים שמתמחים בשני הסוגים.

ניסיון

כמו בכל תחום, גם פה הניסיון חשוב מאד. כשאתם בוחרים במורה לנהיגה, אל תשכחו לבחון את הניסיון הקודם שיש לו בלימודי נהיגה בכלל, ולימודי נהיגה לנכים בפרט. מאחר שזה תחום יותר מורכב, ברור שניסיון הוא מרכיב מכריע עבורכם.

מחיר

כמובן שגם המחיר האו דרך לסנן בין ההצעות של מורי הנהיגה. העובדה שאתם נכים לא אומרת שאתם צריכים לשלם סכומים אסטרונומיים עבור שיעור הנהיגה, ובהחלט רצוי לבצע השוואות מחירים בין כלל המורים.

המורה הוא המפתח להצלחה

חשוב מאד לזכור כי הבחירה במורה נהיגה כזה או אחר, היא בעצם הדרך והמפתח שכם להצלחה בדרך להוציא רישיון. רק בעזרת מורה מתאים ואיכותי, תוכלו לעבור את הטסט בהצלחה להוציא רישיון – ובכלל שמור על העצמאות שלכם.
| 5/7/15