מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מצלמות לרכב

מצלמות לרכב כשמן כן הן: מצלמות המותקנות ברכב, המאפשרות לצלם את תוואי הדרך במהלך הנסיעה, כשישנן גם מצלמות המאפשרות לצלם את הנעשה בתוך הרכב במקביל.

| 10/6/15
מתוך קטגוריית פרטי

בשנים האחרונות מצלמות הרכב נהנות מפופולאריות אדירה בישראל ומספקות במקרים רבים מספור עדות מצולמת להתרחשות מסוימת שהובילה להתדיינות משפטית בענייני תעבורה.

אילו סוגים של מצלמות לרכב קיימים היום בשוק?

תחום המצלמות לרכב לא קופא על שמריו, כשלמעשה מדי שנה אנחנו עדים לדגמים חדשים המפציעים בשוק המצלמות וכובשים את לב הקהל. כדי לעשות מעט סדר בדברים, החלטנו לפרט בפניכם אודות הפונקציות שניתן למצוא בדגמים השונים. הפירוט שנביא להלן יסייע לכם לברר בבואכם לרכוש מצלמה לרכב, מהן התכונות של הדגם הספציפי שבו אתם מתעניינים.

• אפשרויות הצילום

מצלמות לרכב נחלקות לשתי קבוצות עיקריות בהתאם לכמות העדשות: הדגם הבסיסי הוא הדגם הסטטי המצויד בעדשה אחת ואילו הדגמים המתקדמים יותר כוללים שתי עדשות. מצלמה בעלת שתי עדשות, המאפשרת לצלם במקביל את פנים הרכב ואת הדרך, נקראת מצלמה דו כיוונית, מצלמת עדשה כפולה או מצלמה דואלית.

• אפשרויות צילום מתקדמות

בדגמים מסוימים של מצלמות לרכב ניתן למצוא גם פונקציות מתקדמות במיוחד כמו, לדוגמה, צילום בזמן חניה, כלומר הפעלת המצלמה ללא מגע יד אדם באמצעות חיישן המופעל כשמתקיימת התרחשות בקרבת הרכב, כאשר הרכב חונה ולא מאויש. ישנן מצלמות שניתן לצלם באמצעותן גם בתנאי חושך, ישנן מצלמות בעלות זווית צילום רחבה במיוחד ועוד.

• הקלטת שמע (אודיו)

רוב הדגמים של מצלמות הרכב לא מאפשרים להקליט סאונד ולכן לא ניתן להקליט באמצעותם שיחה עם שוטר, לצורך העניין. לעומת זאת, ישנן מצלמות המאפשרות הקלטת שמע באיכות גבוהה במיוחד.

• הקלטה מחזורית

על מנת ליצור רצף אחיד של צילום, ישנם דגמים שבהם ההקלטה לא נעצרת גם לאחר שהתקן האחסון התמלא במידע עד תום. בדגמים האלו, לאחר שכרטיס הזיכרון התמלא עד אפס מקום, המצלמה פשוט מקליטה חומרים חדשים תוך מחיקת החומרים הישנים. בחלק מהדגמים הללו קיימת אפשרות להפסקת ההקלטה המחזורית באופן אוטומטי כאשר חיישן המצלמה מזהה פגיעה ברכב או באופן ידני באמצעות כפתור ייעודי.

• צילום סטילס

בחלק מהדגמים ניתן בנוסף לצילום הווידיאו ליהנות גם מתמונות סטילס של פנים הרכב או של הדרך.

• פונקציות נוספות

ישנם דגמים המצוידים בחיישן תנועה, המפעיל את המצלמה באופן אוטומטי כאשר הרכב מתחיל בנסיעה, ישנם המצוידים ברכיב GPS המאפשר לתעד את מסלולי הנסיעה כמו גם את מהירות הנסיעה ועוד.

החשיבות של מצלמות לרכב

אין ספק שמצלמה לרכב יכולה לשדרג את חוויית הנסיעה, לספק לכם זיכרונות נעימים מטיולים משפחתיים ולסייע לכם לזכור מסלולים מעניינים ונקודות ציון חשובות. עם זאת, עיקר השימוש במצלמות לרכב הוא לצורך הפרכת טענות מצד שוטרי תעבורה.

אין זה סוד שמדי שנה אזרחים רבים במדינת ישראל מואשמים בביצוע עבירות תעבורה על לא עוול בכפם ממגוון רחב של סיבות שלא נדון בהן במאמר זה.
עד לא מזמן, כל אותם אזרחים נאלצו לספוג קנסות כבדים גם אם הלכה למעשה היו חפים מפשע מכיוון שבסופו של דבר מדובר ב"מילה כנגד מילה" (מילתו של האזרח מול מילתו של השוטר).

כיום לעומת זאת, אף אזרח כבר לא צריך להיות נתון לחסדי השוטרים ובתי המשפט לתעבורה וזאת מכיוון שבעזרת מצלמה לרכב, ניתן להוכיח כי האמת היתה לצדו של הנהג באופן שאינו משתמע לשתי פנים. בקרוב אצלכם.
| 10/6/15