מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הנעת רכב בגז טבעי - כדי לשמור על הסביבה

אם איכות הסביבה חשובה לכם, ואתם רוצים לעשות כל מה שבאפשרותכם על מנת להפחית את רמת זיהום האוויר הגבוהה שיש לנו בארץ, כדאי שתדעו שאם תחליטו להמיר את הדלק הרגיל שאתם מכניסים לרכב שלכם בגז טבעי – תסייעו מאוד להפחתת זיהום האוויר, שפוגע בצמחים, בבעלי החיים ובבני האדם כאחד. איך עושים את זה ובמה בדיוק זה כרוך? את כל התשובות תמצאו במאמר שלפניכם.

| 9/6/15
מתוך קטגוריית ירוק

מהו גז טבעי?

מהו גז טבעי?
מדובר בדלק פוסילי גזי, שמורכב בעיקר ממתאן, בשילוב עם אתאן, בוטאן, פרופאן ופנטאן. הגז עצמו הוא חסר צבע וחסר ריח, ולכן, כשמכינים אותו לשימוש מסחרי מוסיפים לו אתאנתיול, שהוא חומר בעל ריח מאוד חריף, כך שאם חלילה תהיה דליפה של גז ניתן יהיה לזהותה כמה שיותר מהר.

למה משמש הגז?

הגז הטבעי הוא מקור אנרגיה מצוין, ויש לו מגוון רחב של שימושים, כגון הפעלת תחנות כוח לייצור חשמל, הפעלת מכונות במפעלי תעשייה וכן הנעת רכבים בכלל ואוטובוסים בפרט. הגז מהווה תחליף טוב לדלק מכל הסוגים, שכן שריפתו מייצרת 30% פחות של דו תחמוצת הפחמן מזו שנוצרת במהלך שריפת נפט, ו-45% פחות מאשר במהלך שריפת פחם. משמעות הדבר היא, שכאשר עושים שימוש בגז טבעי – פוגעים פחות באיכות הסביבה, ואם כולם יבחרו לבצע ברכבם הסבה לגז טבעי – נחיה בסביבה הרבה יותר נקייה.

איך עובדת הנעת רכבים בגז?

על מנת להניע את הרכב באמצעות גז טבעי, או בשם המקצועי – לבצע הסבה של הרכב להנעה בגז טבעי, יש להתקין בו מערכת הנעה חלופית, שתאפשר לנהג לעבור בקלות מהנעה בגז להנעה בדלק רגיל. אפשרות ההחלפה היא חשובה, שכן הדלק בכל זאת נותן יותר אנרגיה ונדרש במצבי כביש מסוימים, אבל מערכת ההנעה בגז מאפשרת לו לנסוע לאורך רוב הדרך כשהרכב מונע בגז ולא מזהם את הסביבה כמו שהיה עושה אם היה מונע בדלק.

מה צריך לעשות?

קודם כל – להבין את החשיבות הגדולה של הסבה לגז טבעי. יש כאן תרומה חשובה לאיכות הסביבה ובעצם – לבריאות שלנו, של האנשים היקרים לנו ושל בעלי החיים שאנחנו אוהבים. שנית – יש לגשת אל מוסך המתמחה בהסבת רכבים להנעה בגז, לוודא שמולכם עומד מומחה בתחום ולא "חאפר" שרוצה רק להרוויח עוד קצת כסף, ולבקש התקנה של מערכת הנעה בגז שתאפשר לכם לעשות את הבחירה המתאימה בין הנעה בדלק להנעה בגז.

חשוב לקחת בחשבון שלא בכל תחנות הדלק תוכלו לתדלק גם בגז, ושיש חניונים שאליהם לא תוכלו להיכנס, אבל המס שתשלמו יהיה נמוך יותר מזה שאתם משלמים על הדלק, והתרומה שלכם לסביבה ולעצמכם – תהיה גדולה לאין שיעור.

אז הניעו את הרכב בפעם האחרונה בדלק, וסעו למוסך שבו יתקינו לכם את מערכת ההנעה בגז. נסיעה טובה ובטוחה!
| 9/6/15