מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

התניידות בתחבורה ציבורית עם אופניים חשמליים

בימים המודרניים בהם אנו חיים התנועה המהירה ממקום למקום היא תנאי הכרחי, במיוחד בערים הגדולות. אחד מפתרונות ההתניידות היעילים ביותר אליהם אנו נחשפים בשנים האחרונות הוא תנועה באמצעות אופניים חשמליים הנישאים באמצעי התחבורה הציבורית השונים.

| 7/6/15
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

תל אביב - העיר שלא נחה

תל אביב - העיר שלא נחה
תל אביב ידועה בתור העיר ללא הפסקה, העיר בה הכל קורה, כל הזמן ודי מהר יש לציין. ההתניידות מנקודה לנקודה בתל אביב היא חשובה ביותר, על אף שהיא יכולה להיות לא פשוטה לפעמים. מערכת התחבורה הציבורית בתל אביב היא נוחה ויעילה ברוב המקרים בזכות מערכת מסועפת של אוטובוסים, מוניות שירות, רכבות, מוניות ספיישל ושאר אמצעי תחבורה הזמינים לרשות הרבים. ישנם אוטובוסים הזמינים בכל שעות היום וגם בלילה, אך למרבה הצער הם לא מחברים בין כל הנקודות בתל אביב. פעמים רבות נצטרך למצוא פתרון מהיר ויעיל יותר עבור הגעה ליעדים ממוקדים הנמצאים במקומות מרכזיים פחות מאלו בהם התחבורה הציבורית עוברת. במקרים שכאלה אופניים חשמליות יכולות להיות פתרון מצוין בשל קלות הרכיבה עליהם ובשל המאמץ הזעום שהרכיבה עליהן דורשת.

אופניים חשמליות מתקפלות או רגילות

רבים מיצרני האופניים החשמליות השכילו לעשות ויצרו דגמים של אופניים חשמליות מתקפלות על מנת לאפשר לבעליהן נשיאה קלה ויעילה שלהן באמצעי תחבורה אחרים. אנשים הרוכבים על אופניים חשמליות יכולים לנוע מצד אחד של העיר לצד השני, או אפילו בין ערים באמצעות תחבורה ציבורית, ולהשתמש באופניים החשמליות לתנועה במרחקים קצרים, בין תחנת האוטובוס או הרכבת בה ירדו, לבין המקום אליו הם צריכים להגיע. אופניים חשמליות רגילות שאינן מתקפלות יכולות להיות מסובכות יותר לנשיאה בתחבורה ציבורית, אך יעילות לא פחות בתנועה על גביהן מנקודה לנקודה. חשוב לציין כי אופניים חשמליות מתקפלות תהיינה יקרות יותר מאופניים שאינן מתקפלות, אך ההבדל באיכות ובקלות הנשיאה בהחלט שווה את המחיר במיוחד עבור אילו מביניכם שנושאים עימם את האופניים בתחבורה ציבורית.

תנועה ברכבת - בתוך העיר ומחוצה לה

בתל אביב וחיפה, שתיים משלושת הערים הגדולות והמרכזיות ביותר במדינת ישראל תוכלו למצוא ארבע תחנות רכבת מרכזיות בהן רכבת ישראל עוברת פעמים רבות במהלך היום. לעתים התנועה בתוך העיר על גבי מוניות שירות, כלי רכב רגילים ואוטובוסים הנעים על הכביש יכולה להיות מורכבת ואף בלתי אפשרית בגלל פקקים ועומסי תנועה כבדים. הרכבת לעומת זאת נעה על גבי מסילות ואינה תלויה בתנועה ברחבי העיר, ולכן מהווה פתרון תחבורה נוח ולגיטימי עבור אנשים רבים המעוניינים להגיע מנקודה לנקודה ברחבי תל אביב. היתרון הגדול בתנועה באמצעות רכבת בתוך תל אביב וחיפה הוא שניתן להכניס אל הרכבת אופניים שאינן מתקפלות בקלות יחסית, זאת במידה והרכבת אינה הומת אדם בצורה שאינה מאפשרת הכנסה של אופניים.
| 7/6/15