מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מדריך לרכישת ביטוח רכב

הוצאה בלתי מבוטלת הקשורה לרכב היא כל נושא הביטוח שלו. ביטוח רכב אינו יכול להיות זול, אך המחיר שלו בהחלט צריך להיות הוגן ועדיין לכסות את המבוטח בצורה האופטימלית על כל צרה שלא תבוא. להלן הדרך הנכונה לבחור את הביטוח הבא לרכבכם, שלב אחר שלב.

| 7/6/15
מתוך קטגוריית פרטי

לאפיין את הצרכים

לאפיין את הצרכים
נציגי חברות וסוכנויות הביטוח יודעים בדיוק אלו שאלות לשאול אתכם לשם הזנת מערכת המידע שלהם בנתונים, שמופקים בסופו של דבר לכדי ההצעות הסופיות. משך זמן השיחה עמם אינו ארוך יתר על המידה, ולכן כדאי לכם לאפיין את הצרכים שלכם עוד בטרם השיחה על מנת ליישר קו.

בין הנתונים שנלקחים בחשבון לשם הפקת ביטוח רכב ניתן לציין את הבאים:

• מספר הנהגים שיורשו לנהוג ברכב – האם מדובר בנהגים נקובים בשם (זול יותר)? או "כל נהג" ע"פ ההגדרה?
• היעדר תביעות – האם בידכם טופס היעדר תביעות ב- 3 השנים האחרונות? אם לא, כדאי מאוד שתשיגו אותו במהרה לשם קבלת הנחה מסוימת.
• סוג הביטוח – סוג הביטוח שאותו חייבים לרכוש הוא אך ורק ביטוח החובה. האם אתם מעוניינים גם בכיסוי ביטוחי לרכב שלכם (מקיף)? או כיסוי לנזקים שעשויים להיגרם לצד שלישי בלבד (צד ג')? אם הרכב שלכם נרכש כחדש וממומן על ידי חברה חיצונית, הרי שבכל מקרה תהיו מחויבים ברכישת ביטוח רכב מקיף.
• לחוצים בכסף? - כאן עליכם לשאול את עצמכם האם חיסכון של כמה מאות שקלים עדיף לכם, וזאת בתמורה לעלייה בערכים שונים המצוינים בפוליסה כגון השתתפות עצמית, תקרת חבות השתתפות הביטוח וכו'.

לאחר שלב זה כבר תוכלו לדעת לכוון לקראת אופי הפוליסה המתאימה לכם ולא לקנות חתול בשק.

התמקחות מושכלת

ביטוח רכב רוכשים רק לאחר ביצוע סקר שוק מקיף וקבלה של לפחות ארבע הצעות מחיר שונות. ניתן לעשות זאת באמצעות פנייה ישירה לסוכנים או תוך שימוש באתרים שמשווים בין ביטוחי רכב. שימו לב כי על ההתמקחות להתבצע באופן מושכל. כך, למשל, לא ניתן להתמקח על פוליסת ביטוח החובה מעבר למינימום שנקבע לה על פי חוק. כן ניתן להתמקח על גובה הביטוח המקיף או צד ג' כך שההשוואה צריכה להתבצע תוך חיבור הסכום של השניים (חובה והביטוח הנוסף) ולא כל אחד מהם בנפרד.

שימו לב לאותיות הקטנות!

מתי הביטוח לא יהיה תקף? האם מדובר בהתקשרות לתיקונים עם מוסכי הסדר בלבד או מוסכים בבחירה חופשית? (למה שלא תטופלו על ידי הטובים ביותר?!), האם הפוליסה מציעה גם הגנה משפטית? מהי זהות החברה שתספק את שירותי הדרך והגרירה? האם קיימת הבטחה לרכב חלופי במקרה של גניבה/תאונה? והאם ישנם סעיפים מסוימים שמבטלים לחלוטין את ההשתתפות העצמית? כל פרט קטן חשוב ביותר ויכול לקבוע עד כמה משתלם אותו ביטוח רכב שהוצע לכם.
| 7/6/15