מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

חשיבותן של מערכות כיבוי וגילוי אש ברכבים מסחריים

תחת קטגוריית הרכבים המסחריים, אנו יכולים למצוא משאיות, וואנים, וכמובן גם אוטובוסים, מיניבוסים, ושאר רכבי ההסעות. לעתים קרובות, אלו הם כלי רכב גדולים במיוחד, עם מנוע חזק מאד, אך דווקא מהסיבות הללו - הם גם חשופים יותר לבעיית השריפה.

| 31/5/15
מתוך קטגוריית פרטי

שריפה ברכב יכולה להתרחש ממספר של סיבות - ממנוע שחומם יתר על המידה שלא כובה באופן אוטומטי, מתקלה בסוללה של המנוע, מחיווט לא נכון שנעשה בתוך הרכב, ועוד. כמובן שברגע שפורצת שריפה ברכב המסחרי, יש סכנת חיים ברורה לא רק לנהג ולנוסעים - אלא לכל מי שנמצא על הכביש בשל החשש לעצירה פתאומית ותאונת דרכים קשה. לכן, חובה מאד שיהיו לכם מערכות גילוי אש וכיבוי אש זמינות שמותקנות בתוך הרכב עצמו. איך זה בעצם משפיע על איכות הנהיגה, ואיך זה יכול לתרום באופן יוצא דופן לבטיחות שלכם בעת הנסיעה?

כמה מההשלכות החיוביות של המערכות

● פעילות אוטומטית לכיבוי - שימו לב כי מערכות גילוי אש וכיבוי אש שמותקנות ברכב, מופעלות באופן אוטומטי לגמרי. מה זה אור? שאתם לא צריכים להפעיל שיקול דעת במקרה חירום של ריפה ברכב המסחרי, וזה דווקא חשוב. אפשר שאתם תצטרכו לעשות עוד דברים רבים - לעצור בצד, להוריד את הנושאים, וכיו"ב. בינתיים, לא בטוח שבכלל תמצאו את הזמן המתאים לטיפול בשריפה. בכך שהמערכת מגלה, מתריעה וגם מכבה בעצמה את השריפה ומטפלת בה, אתם יכולים להתפנות לנושאים קריטיים וחשובים אחרים. כמו כן, אין לכם שום סיכוי להתבלבל או לעשות פעולה לא נכונה - כי המערכת כאמור, גם תבצע את הכיבוי בעצמה.

● כיבוי ללא פגיעה במנוע - שימו לב כי כל כיבוי אחר שנעשה לשריפות ברכבים מסחריים, עלול לפגוע גם ברכב עצמו ולהשבית אותו לצמיתות, או לחילופין - להוביל לכך שהתיקון שלו יהיה יקר באופן קיצוני. נכון שאמנם כך אפשר לפעמים להציל אבדות בנפש, ואין מחיר לחיים - אבל כדאי לזכור, כי מערכות גילוי אש וכיבוי אש ברכבים מסחריים, יכולות לבצע את הכיבוי לדליקה בלי לפגוע ברכב עצמו או במנוע שלו. איך זה מתאפשר? משום שהמערכת לא עושה שימוש במים - אלא בגז מיוחד אשר תפקידו לחנוק את השריפה, ובמקביל לא לשמש כגורם מוליך או נוזלי, שעלול לפגעו במערכת החשמל של הרכב.

● אמינות גבוהה ואפקטיביות במקרה חירום - כדאי כמובן לדעת, כי המערכות הללו שתפקידן לספק התראה מתאימה בעת גילוי אש, וכמובן כיבוי אוטומטי - הן מערכות שנחשבות אמינות מאד, וכלל מכוני התקנים בעולם בדקו אותן, והן הוכחו כמערכות יעילות במקרי חירום. זה חשוב כמובן לדעת שמעבר למילים היפות - המערכות הללו גם עובדות בפועל.

רכב מסחרי זו אחריות כבדה

אל תשכחו אף פעם, כי רכב מסחרי איננו נושא שאפשר להקל בו ראש - זהו רכב שמביא איתו אחריו תרבה, וחובה עליכם להתנהג עמו בהתאם.
| 31/5/15