מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

על בדיקה תקופתית של אביזרי הרמה

מלגזה ואביזרי הרמה - כלים חשובים ובלתי נפרדים מהעבודה של עסק תעשייתי

| 31/5/15
מתוך קטגוריית פרטי

כיצד היה נראה העולם התעשייתי המודרני לולא הומצאה המלגזה, לפני כמעט מאה שנים מלאות? קשה לחשוב על עולם שכזה – מאחר והמלגזה שינתה את פני התעשייה המודרנית ללא היכר. עבודתה של המלגזה היא פשוטה – כלי רכב ממונע קטן וחזק יחסית, בעל שתי זרועות פלדה ארוכות הנכנסות תחת משטחים ומרימות אותם, וכך מאפשרות שינוע, פריקה והעמדה של משקלים כבדים במיוחד.

כיום קשה לחשוב על עבודה של מפעל ייצור, סדנת עבודה, שדה חקלאי או מחסן גדול בלי עבודה איכותית של מלגזות. אגב, לא רק המלגזות – גם אביזרי ההרמה השונים חשובים לא פחות בעולם התעשייה המודרני – אביזרים כמו שרשראות או חבלים שונים.

וכעת לענייננו – כל מלגזה או אביזר הרמה מחויבים בבדיקה תקופתית. המשקלים הגבוהים שאיתם עובדת המלגזה ואיתם עובדים אביזרי ההרמה הופכים את העבודה הזו לרגישה ומפוקחת בצורה מקצועית.

בכדי להבטיח את בטיחותכם קיימת הבדיקה התקופתית של אביזרי ההרמה השונים, וחשוב שתכירו את הדברים אליהם אתם מחויבים כבעלי עסק – כלפי אביזרי ההרמה שלכם, העובדים שלכם וכלפי עצמכם.

דגשים חשובים על בדיקה של מלגזות ואביזרי הרמה שונים

• ראשית, הבדיקה התקופתית חייבת להיות בדיקה מקצועית שנערכת על ידי בודק מוסמך ומקצועי

ההסמכה מתבצעת על ידי מפקח עבודה מוסמך בתחום. כל ציוד (אביזר או מכונת הרמה) חייב להיבדק טרם כניסתו לשימוש, וכן לאחר כל שינוי יסודי בו ולאחר תיקונים מקיפים. הבדיקה התקופתית היא הכרחית בהתאם לזמנים השונים שכל ציוד מחויב להם (יפורטו בהמשך), והיא חייבת להתבצע כ-14 ימים בטרם יפוג תוקפה של הבדיקה הקודמת. אם פג תוקף הבדיקה ולא התבצעה בדיקה נוספת, אין להשתמש בציוד בשום אופן. את הליקויים והתקלות העולם בבדיקה התקופתית יש לתקן בטרם חוזר הציוד לשימוש. בכל בדיקה יסומנו בבירור העומסים המתאימים לכל ציוד הרמה – ואין לחרוג מהם בשום אופן. הבודק את הציוד מחויב גם בסקירה אודות מצבו ובהסבר מקצועי עליו לבעל הציוד – והעתק של תסקיר זה יישלח לממונה על הבטיחות.

• כעת לזמנים – בכל הנוגע לעבודות הרמה, אביזרי הרמה בסיסיים כמו שרשראות או חבלים מחויבים בבדיקה תקופתית של אחת לחצי שנה

בדיקה תקופתית של מכונות הרמה, כמו מלגזות, מנופים, מגבהים וכדומה – מתבצעת אחת ל-14 חודשים.

מלגזות הרמה -בדיקה תקופתית לאביזרי ההרמה של העסק שלכם

את אביזרי ההרמה או מכונות ההרמה השונות שלכם תוכלו להעביר לחברות שמוכרות מלגזות שבד"כ גם נותנות שירות של תיקון מלגזות, שם תוכלו לקבל בדיקה מקיפה מבודקים מוסמכים ומקצועיים, עדיף לקחת שירות מחברה מומלצת שתיתן לכם את הטיפול המקצועי בתקלות ובליקויים השונים ותבטיח לכם המשך עבודה יעילה עבור המכונות שלכם.

באדיבות – איגל מלגזות – מלגזות למכירה
| 31/5/15