מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מוסכי רכב בירושלים – מוסך מורשה או לא מורשה?

כיצד לבחור מוסך רכב אמין ומקצועי בירושלים מלאה באינספור מוסכים שונים?

מערכת קמש | 28/5/15
מתוך קטגוריית פרטי

חיפוש אחר מוסך בירושלים יכול להיות משימה קשה ואפילו בלתי אפשרית. הסיבה לכך קשורה למגוון הדמוגרפי בירושלים, לכמות האוכלוסיה וגם להיצע הגדול של המוסכים ובתי המלאכה. בנוסף, רוב הנהגים לא מכירים את ההבדלים בין מוסכי רכב בירושלים או בערים אחרות. ההבדל העיקרי בא לידי ביטוי במאפיינים של מוסך מורשה לבין מוסך ללא אישור רשמי של היבואן:

א. אחריות – מוסך מורשה מחויב לתת אחריות על הטיפולים המבוצעים בו. האחריות חשובה בעיקר בטיפולים לאחר תאונות דרכים או פגיעות חיצוניות, אך יש לה משמעות גם בטיפולים תקופתיים וקבועים. אחריות חוסכת בהוצאות והיא תורמת לשקט הנפשי של בעל הרכב.

ב. מקצועיות – אי אפשר להשוות בין מוסכי רכב מורשים לבין מוסכים שעובדים ללא הסמכה, פיקוח ובקרה מצד היבואן. עובדים במוסכים מורשהים עוברים הסמכה ארוכה ונדרשים לעמוד בקריטריונים מחמירים של בקרת איכות. המקצועיות של מוסכי רכב בירושלים יכולה להיות משמעותית עבור נהגים פרטיים וגם עבור חברות מסחריות.

ג. חלפים – במוסך מורשה משתמשים בחלפים מקוריים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח. מנגד, במוסכי רכב בירושלים שלא מאושרים על ידי היבואן מחפשים קיצורי דרך. השימוש בחלפים מקוריים מומלץ עבור כל סוגי הרכבים. הוא מונע תקלות וחוסך בעיות ברכבים משפחתיים, טנדרים ועוד.

האם כדאי להשקיע בטיפול רכב במוסך מורשה?

המחיר של טיפול הרכב במוסך מורשה בירושלים עשוי להיות גבוה בעשרות אחוזים מטיפול מקביל במוסך ללא אישור של היבואן. מצד שני, יש דברים יותר חשובים מכסף ובכל הנוגע לתחזוקת רכבים אין מקום לפשרות. הבחירה במוסך משפיעה על רמת הבטיחות של הנהג, הנוסעים והסביבה. טיפול של רכב במוסך מורשה משתלם בטווח הקצר והארוך והוא מאפשר שמירה על הערך שלו. מנגד, העברת הטיפול למוסך שאינו מאושר על ידי היבואן עלול לגרום נזקים מצטברים בלתי הפיכים.

לסיכום, בהחלט מומלץ להשקיע בטיפול רכב במוסך מורשה בירושלים ובסביבה. יש הרבה מוסכים מורשים והתחרות בין היבואנים תורמת לירידת מחירים. הדגש צריך להיות על בחירת מוסך מקצועי שנותן אחריות והתחייבות לתקופה ארוכה.
מערכת קמש | 28/5/15