מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איך מבצעים השכרת רכב בארץ?

רבים מכם שמעו על השירות הזה, אך טרם ניסו אותו, ועבור המנוסים פחות השכרת רכב יכולה להישמע כמו מטלה קשה ואף בלתי אפשרית. בעמוד זה תקבלו את כל המידע הדרוש לכם לביצוע ההשכרה בכל אחת מנקודות השכרת הרכב הפזורות ברחבי הארץ.

| 18/5/15
מתוך קטגוריית פרטי

בחירת התאריכים לביצוע השכרת רכב

בחירת התאריכים לביצוע השכרת רכב
יש שתי אפשרויות לבחירת תאריכים להשכרת רכב: לפי התאריכים שמתאימים לכם, או לפי התאריכים שיכולים לחסוך לכם בהוצאות ההשכרה. חברות השכרה שונות מציעות פעמים רבות מבצעים להשכרת רכבים: מבצעי סוף שבוע, מבצעי חגים, מבצעים לכל השבוע או מבצעים לתאריכים מיוחדים. במקרה שבו תאריכי החופשה שלכם או התאריכים שבהם תצטרכו את הרכב למטרות אחרות הם תאריכים גמישים, כדאי לבדוק את ההצעות הייחודיות של חברות הרכב וליהנות מהטבות שונות שיוזילו לכם את מחיר ההשכרה.

בחירת התקציב

בחירת התקציב משפיעה על סוג הרכב שתקחו וכמובן גם על מספר הימים וחבילת ההשכרה כולה. חשוב להבחין בין שני מקרים שונים של בחירת תקציב: השכרת רכבים לצרכים עסקיים, והשכרה לצרכים פרטיים. במקרים שבהם מדובר בצורך עסקי, כנראה שלהשכרת הרכב שלכם יהיה תקציב מוגדר מראש. במקרים אחרים של השכרת למטרות אישיות של תיירות, נופש ופנאי, כמו חופשה משפחתית או נסיעה לשדה התעופה, התקציב יוצא ישירות מכיסכם, ולכן ישנה חשיבות עליונה בתכנון מקדים. תכנון התקציב במקרים פרטיים תלוי במרכיבים שונים וצריך להתחשב בשאר מאפייני החופשה. חלקכם יעדיפו לשכור רכב מפואר ונוח כדי להרגיש כמו מלכים בחופשה שלכם, וחלקכם יעדיפו לחסוך את הכסף הזה ולהשתמש בו למאפייני חופשה אחרים כמו חדר טוב יותר במלון או אטרקציות נוספות שלא חשבתם עליהן ולא נכנסו לתקציב המקורי.

בחירת והזמנת הרכב

לאחר שבחרתם את התקציב ואת תאריכי ההשכרה, תוכלו לקבל הצעות מחיר עבור התאריכים שבחרתם לפי סוגי רכבים שונים שתוכלו לשכור. הזמנת הרכב השכור שלכם תיעשה בהתאם למלאי המוצע על ידי חברת ההשכרה ובהתאם לבחירה שלכם מתוך המלאי המוצע. על מנת להיות בטוחים שתוכלו לקבל את הרכב המושלם עבורכם ועבור הצרכים שלכם, כדאי להזמין את הרכב לפחות שלושה ימים מראש, ולא לחכות לרגע האחרון, מכיוון שסביר להניח שברגע האחרון תישארו עם מבחר רכבים מצומצם ביותר ולא תקבלו את הרכב שאותו רציתם.

החזרת הרכב השכור

בעת השכרת רכב כדאי להתחשב במקום הרצוי להחזרת הרכב. ברוב המקרים שבהם תרצו להשכיר את הרכב במקום אחד ולהחזירו במקום אחר ברחבי הארץ, לא תהיה בעיה מיוחדת או תוספת תשלום, למעט מקרים מסוימים. עם זאת, חשוב לבחור את חבילת ההשכרה בהתאם למקום ההחזרה. למשל, חברות מסוימות המבצעות השכרת רכב מאפשרות השכרה ליום אחד בסכום של 99 שקלים, עם זאת, ההשכרה מוגבלת למספר קילומטרים מצומצם, שיחייב אתכם בתוספת תשלום במקרים של חריגה.
| 18/5/15