מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מכירת רכב מליסינג

כיום, חברות ליסינג פתוחות לקהל הרחב ואינן רק פונות אל חברות גדולות כפי שהיה בעבר. כנסו לכתבה וגלו האם באמת משתלם לקנות רכב חדש או משומש דרך חברת ליסינג ולמה בעצם?

| 13/5/15
מתוך קטגוריית פרטי

מרבית כלי הרכב שנמכרים כיום, נמכרים בעסקאות ליסינג דרך חברות שונות - ההנחה היא שקרוב לחמש אחוז מכלל העסקאות של חברות ליסינג היו של כלי רכב חדשים, השאר היו כלי רכב משומשים. מכאן עולה השאלה: מדוע רוב האנשים מעדיפים לרכוש רכב דרך חברות ליסינג, גם כשמדובר ברכב משומש?

עסקאות מסוג מכירת רכב מליסינג הגיעו לישראל בשנות התשעים. בתחילת הדרך חברות הן היו אלו שהשתמשו בעסקאות מסוג זה (באמצעות ליסינג תפעולי שכלל גם את מכלול הטיפולים ברכב), ולאחר מכן, כשחברות הליסינג ראו כי טוב הדבר אז פנו לעסקאות ליסינג מימוני לגורמים פרטיים.

הלקוח הרוויח בעסקה מסוג זה רכב חדש בעסקת תשלומים שהתפרסה על פני 36-50 תשלומים עם תשלום ראשוני יותר גבוה, ואחרי שהסתיימה תקופת הליסינג, הוא יכול היה למכור את הרכב בחזרה לחברה עצמה ובכך להימנע מהצורך לפרסם מודעה ולחפש קונים. החברה מרוויחה לקוח שנשאר נאמן לה. אין לו אפשרות אחרת, שכן אם הוא רוצה להרוויח על הרכב, עדיף לו למכור לה בחזרה את הרכב.

עסקאות ליסינג באמת משתלמות

עסקת מכירת רכב מליסינג, משתלמת הרבה יותר מעסקאות אחרות, למשל רכישת רכב חדש מיבואן. ראשית, המחיר הוא גבוה יותר, שנית, אחרי תקופה מסוימת, אם רוצים למכור את הרכב אז צריך לפרסם מודעה ולמכור אותו כרכב יד שנייה - דבר שהוא הרבה יותר פשוט כשמוכרים אותו כך לחברת ליסינג ולא ללקוח פרטי.

דברים אלו נכונים גם כשמדובר ברכב משומש. חברות הליסינג שינו במובן מסוים את פני השוק. אם בעבר שוק הרכבים המשומשים היה מתחלק בין מגרשי מכוניות שרכשו מלקוחות פרטיים רכבים ומוכרים אותם כמו שהם, לאנשים פרטיים, כעת חברות הליסינג לקחו על עצמן את שוק זה במובן מסוים. הן מאפשרות ללקוחות שלהם למכור להן את הרכב שהם רכשו אצלן, והן מוכרות אותו שנית כרכב משומש. החברה מרוויחה את הפער שבין רכישת הרכב (לא מדובר בסכום שלם, אלא היא נותנת זיכוי בערך הרכב לרכישת רכב חדש) לבין הסכום בו היא מוכרת אותו. למעשה היא מרוויחה עליו פעמיים.

למה עדיף ללקוח לקנות רכב משומש אצל חברת ליסינג

כשהלקוחות קונים רכב משומש מחברת ליסינג הם מרוויחים רכב שעבר את כל הבדיקות, נמצא במצב תקין והם מקבלים את הרכב רק אחרי שהוא עובר שורה של טיפולים. במקרה הצורך זה כולל גם החלפת מצבר, צמיגים וחלקים אחרים, כאילו היה רכב חדש. בנוסף, ללקוח מתאפשר לרכוש את הרכב בשיטת תשלומים נוחה - הוא לא צריך לתת את כל הסכום בבת אחת כמו שהיה קורה במקרה והיה רוכש רכב ממוכר פרטי.

נקודה אחרונה

העובדה שהלקוח יכול למכור את הרכב לחברת ליסינג, משחקת עבורו לטובה. הוא לא צריך לחפש קונים, הוא לא צריך להשקיע זמן במכירה ובמשא ומתן. הוא ניגש לחברת הליסינג שלו ומוכר לה את הרכב וקונה רכב חדש לפי הצרכים שלו. יש לו בית חם שדואג לו!
| 13/5/15