מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

התאמת קסדות לעונות השנה

הקסדה היא כלי חשוב ובלתי נפרד מכלי רכב דו גלגליים, היות והיא מספקת הגנה חשובה לראש במקרה של תאונה.

מערכת קמש | 26/4/15
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

כלי רכב דו גלגליים, בדגש על קטנועים ואופנועים, הם ככל הנראה כלי הרכב הנוחים והיעילים ביותר לנסיעה עירונית במרבית ערי המדינה שלנו, ובוודאי שמדובר באופציה המהירה והמהנה ביותר ברגע שבו אנחנו מקבלים את הביטחון העצמי שנחוץ לנו כרוכבי אופנועים. תחושת המהירות האמתית שאנחנו מקבלים ברכיבה על אופנוע היא תחושה שקשה מאוד להתחרות איתה בכלי רכב ארבע גלגליים, מה גם שמדובר באופציה מעולה לנסיעות עירוניות בשעות העומס, שאותן רוכב האופנוע עוקף ביתר קלות. עם זאת, רוכבי אופנוע חשופים לבעיה מרכזית אחת – הם חשופים.

מי שנוהג בכלי רכב דו גלגלי חייב להיות ממוגן בצורה האיכותית ביותר, מכיוון שכל מכה באופנוע יכולה לגרום לנפילה חשופה, כואבת ומסוכנת מאוד עבור הרוכב. ובמרכז המיגון לרוכב האופנוע, הן מבחינה חוקית והן מבחינה בטיחותית, ניצבת הקסדה. כולנו מכירים את חשיבות הקסדה לרוכב האופנוע, אך בחירת קסדה היא לא משימה פשוטה כל כך מאחר ומדובר בשוק עשיר למדי. את עושר השוק הזה אנחנו צריכים לנצל, ולבצע התאמת קסדות לעונות השנה בכדי ליצור את חווית הנסיעה האיכותית.

התאמת קסדות לעונות השנה – הקסדות שכדאי שיהיו לנו

• בכדי לבצע בצורה איכותית התאמת קסדות לאופנועים לעונות השנה עלינו להבין את סוגי הקסדות השונים ולבחור בקסדה המתאימה לפי עונות הקיץ והחורף. קסדה לקיץ, לדוגמה, היא קסדה קלה יותר מקסדת החורף, כשהיא מכסה את הראש והפנים בצורה איכותית בלי להכביד במשקל עודף ובריפוד יתר שיוצר מחנק בימי הקיץ הישראלי החמים. תחת הקטגוריה של קסדות לקיץ ניתן למצוא גם קסדות חצי, אם כי אלה עדיפות פחות מבחינה בטיחותית. עוד אופציה, שהיא דווקא איכותית ומומלצת מאוד בקסדות לקיץ, היא שילוב של משקף שמש רוחבי שמאפשר לנו לרכב על האופנוע בנוחות ובאופן בטיחותי גם באמצע היום, כשהשמש באמצע השמיים.

• קסדות לחורף, מהצד השני, הן קסדות מלאות וכבדות יותר מהקסדות המתאימות לקיץ. בכל מקרה, קסדה איכותית היא קסדה שמגנה על הראש שלנו באופן מיטבי גם במצב של נפילה – אך בימי החורף הכביש החלק מוסיף מימד נוסף של סיכון לרוכב האופנוע. קסדת החורף היא קסדה כבדה ומלאה שמגיעה לשיפולי הראש והצוואר, ויוצרת את ההגנה המיטבית, ביחד עם התחושה הנעימה יחסית בתנאי מזג אוויר קרים כשהגוף שלנו חשוף גם כך. קסדה לחורף, בכל מקרה, צריך להתאים לציוד חורף מחמם ואיכותי לרוכב האופנוע.

הקסדה המתאימה הופכת את חווית הנהיגה כולה לאיכותית הרבה יותר

ברגע שבו אנחנו מבצעים התאמת קסדות לעונות השנה ורוכשים לעצמנו קסדה שמתאימה לחורף בנוסף לקסדה שמתאימה לקיץ, אנחנו מבטיחים שלאורך כל ימי השנה הנסיעה שלנו באופנוע תהיה איכותית, נעימה, נוחה ובעיקר בטיחותית. כשמדברים על בטיחות – אסור להתפשר על פחות מקסדה שמתאימה בדיוק למצב המדויק של מזג האוויר והכביש.
מערכת קמש | 26/4/15