מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מערכות מולטימדיה – שיפור חווית הנהיגה

למה כדאי לנו להשקיע במערכת איכותית של מולטימדיה לרכב?

| 19/4/15
מתוך קטגוריית פרטי

נסו לחשב שנייה כמה שעות אתם מבלים ברכב שלכם מדי שבוע. בעצם, נסו לצמצם את המחשבה הזאת ליום – מחקרית, הישראלי הממוצע מבלה ברכבו הפרטי בין שעה לשעתיים בכל יום. כשנרחיב זאת חזרה נבין שהישראלי מבלה בשבוע בסביבות ה-12 שעות ברכבו בפרטי. במחשבה על חודש – אנחנו מדברים על יומיים שלמים בכל חודש שעוברים עלינו בתוך הרכב, במצטבר.

כשאנחנו חושבים במונחים שנתיים, נגיע לכך שאנחנו מעבירים ברכב שלנו במצטבר זמן של נופש מפנק בן שלושה שבועות. ניתן להבין, אם כן, שאיכות החיים והנוחות שלנו בתוך הרכב הן חשובות מאוד – בגלל כמות הזמן האדירה שאנחנו מעבירים בתוך הרכב. ההבדל בין רכב נוח ונעים לנסיעה לבין רכב לא מזמין כלל הוא לעתים קרובות במערכת המולטימדיה.

מערכת מולטימדיה לרכב, כשמה כן היא, היא מערכת של ממש – לא מדובר עוד ברדיו המיושן והמצומצם אלא במערכת רחבה ונושמת של בידור ויעילות שמשפרת משמעותית את חווית הנהיגה שלנו. מערכות מולטימדיה כפי שאנחנו מכירים אותן כיום הן מערכות שיש להן תפקיד בידורי והווייתי במקביל לתפקידן המשמעותי בתפקוד הרכב ובתפקוד הנהג – וחשוב להבין מהן הפונקציות והאפשרויות שהופעות מערכת מולטימדיה לרכב למערכת איכותית ששווה לנו להשקיע בה.

מהן הפונקציות החשובות ביותר של מערכת מולטימדיה איכותית לרכב?

• נוחות הנהיגה

מערכת מולטימדיה איכותית חייבת להיות מערכת שתאפשר לנו לשפר את איכות ונוחות הנהיגה שלנו. זה יכול להתבצע בכמה אופנים – מצלמת רוורס שתחובר למערכת המולטימדיה ותאפשר לנו לחנות ביתר קלות לעומת חנייה רגילה ברוורס או דיבורית בלוטות' שתאפשר לנו לנהל שיחות ולהמשיך את שגרת היום והעבודה שלנו תוך כדי נסיעה בלי לסכן את חיינו. חשוב להבין שמערכת המולטימדיה שאנו מתקינים ברכב לא צריכה להיות הסחת דעת, ההפך הוא הנכון – היא צריכה להיות כלי יעיל לשיפור איכות הנהיגה.

• הנאה ופנאי

מערכת מולטימדיה איכותית ומקיפה היא ההבדל בין התייחסות לנסיעה כאל מטלה מתישה ובין התייחסות לנסיעה כזמן מהנה שאנחנו מנצלים להתמסרות למוזיקה לה אנחנו מאזינים. ניתן למצוא מגוון של מערכות מולטימדיה איכותיות עם אפשרויות רבות של מוזיקה, וידאו או אפילו חיבור לאינטרנט – אבל צריך לבדוק במדויק מהו הצורך שלנו ומהו השימוש העיקרי שלנו במערכת המולטימדיה, ובהתאם לכך לבחור את המערכת שמתאימה לנו. בכל מקרה מומלץ שתהיה זו מערכת עם כמה שיותר חיבורים (aux, USB וכדומה).

לא רק לבחור את המערכת הנכונה – לבחור גם במתקין הנכון

מערכת מולטימדיה לרכב באיכות גבוהה היא לא הבטחה לחוויית נהיגה מושלמת ואיכותית בפני עצמה. החלק השני של העסק הוא התקנת המערכת – וחשוב שנפנה לאנשי מקצוע איכותיים שיעשו זאת על הצד הטוב ביותר, ולחפש גם אופציה של שילוב מחיר ההתקנה בהשקעה המשמעותית שבכל מקרה נצטרך להשקיע במערכת המולטימדיה.
| 19/4/15