מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מספר טיפים איכותיים בזמן קניית רכב יד שניה

קניית רכב – אחת הרכישות החשובות ביותר בחיינו

| 2/3/15
מתוך קטגוריית פרטי

נתחיל במעט נתונים

נתחיל במעט נתונים
הישראלי הממוצע מבלה ברכב שלו בין שעה לשעתיים בכל יום. בממוצע חודשי – אנחנו מדברים על יותר מיומיים שלמים בכל חודש. אם אנחנו מדברים במונחים של שנה – הרי שבכל שנה אנחנו מבלים ברכב שלנו בממוצע יותר משלושה שבועות. בהתחשב בכך – ובחשיבותו של הרכב שלנו ובמידת ההשקעה שלנו בו – כדאי מאוד שנקנה את הרכב הטוב ביותר עבורנו. אבל מהו הרכב הטוב ביותר עבורנו?

תשובה לא ברורה

זוהי שאלה שכל מי שניצב בפני תהליך קניית רכב שואל את עצמו. אין לכך תשובה ברורה אחת – אבל מה שבטוח הוא שצריך להתחשב בכל הפרמטרים ולבצע את התהליך הזה נכון. בתור התחלה – יש להבין מהם הצרכים המדויקים שלנו מהרכב – מבחינת משפחה, גודל, צריכת דלק וכוח. לאחר שהגדרנו את הצורך שלנו, יש להגדיר את טווח המחירים הרלוונטי עבורנו. למרבה הצער, רכבים חדשים מכל סוג הם השקעה יקרה למדי שעולה לנו לא מעט כסף – ולכן רבים מאתנו חושבים על קניית רכב יד שניה. אם אנחנו בוחרים ללכת בדרך זו – צריך לעשות זאת נכון.

קניית רכב יד שניה – איך לעשות זאת נכון?

• לבדוק הכל

כשאנחנו קונים רכב מיד שנייה, לא תמיד אנחנו יודעים מה הוא עבר ומה מצבו המכאני. לכן לעולם לא נקנה רכב מיד שנייה בלי לבדוק אותו לאורך ולרוחב לפני כן, לנסוע עליו ולחוש אותו בעצמנו ולתת גם למוסך האמין שלנו לבדוק אותו ואת מצבו המכאני עבורנו. השקעה ברכב יד שניה היא לא השקעה זולה בפני עצמה – ולכן חשוב מאוד לוודא שאנחנו עושים זאת נכון ולא קונים חתול בשק.

• רישיונות ורכישה נכונה

חשוב מאוד לוודא שכל רישיונות הרכב תקינים ושרישום הרכב במשרד התחבורה גם הוא תקין לחלוטין. אם לא נעשה כך – אנחנו מסתכנים במצב של קניית רכב גנוב או דבר דומה – מצב שבכל מקרה נצא ממנו כצד המפסיד.

• מחיר לעומת שימוש

קניית רכב רכב יד שניה היא מטבעה קנייה זולה בהרבה מקנייה של רכב חדש, והבעיה בתחום זה היא שאין מחירון מדויק שמגדיר מהו המחיר שעלינו לשלם על רכב ברגע שהוא יוצא מידי סוכנות הרכב. לכן חשוב שניעזר במומחים לכך ובכללים ברורים של ירידה בערכי הרכב בהתאם לקילומטרז' ולזמן שהוא בילה על הכביש – ונוודא שאנחנו מקבלים את המחיר הרלוונטי.

האם כדאי ללכת על קניית רכב יד שניה, או בכל זאת להשקיע ברכב חדש?

הרבה מאוד אנשים חוששים מקנייה רכב יד שניה – וניתן להבין את נקודת המבט הזאת. עם זאת – אם מצבו של הרכב תקין ואיכותי, והרכב נמצא בטווח המחירים הריאלי שלנו בלי שניעזר בליסינג או בהלוואות – אין סיבה שלא לעשות זאת. בקניית רכב חדש אנחנו נזדקק לרוב לליסינג או להלוואות מסוימות – מאחר ומדובר באמת בהשקעה גדולה מאוד. גם כך – יש מי מאתנו שלא מוכן לוותר על קניית רכב חדש כחוויה.
| 2/3/15