מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לימודי תעודה למורה לנהיגה

מורה לנהיגה – יותר ממורה רגיל, יותר מנהג רגיל

| 2/3/15
מתוך קטגוריית פרטי

המורה לנהיגה הוא אחת הדמויות החשובות ביותר שממלאות חלק מהותי מהחיים של כל אחד ואחד מאתנו. מורה נהיגה טוב יוצר נהגים טובים ובטוחים בעצמם – שעוברים את הטסט בקלות ובבטחה, וחשוב עוד יותר – הופכים לאחר מכן לנהגים אחראיים ובטוחים בעצמם.

לעומת זאת – מורה נהיגה לא מקצועי שלא עושה עבודתו כמורה וכנהג בצורה הטובה ביותר מסכן הלכה למעשה את כלל הנהגים שעולים על הכביש וגורם לתלמידיו נזק. לכן – אם אתם נהגים טובים ואחראיים, ומעוניינים להקנות לדורות הנהגים הבאים מהניסיון ומהרוגע שלכם על הכביש – כדאי מאוד לשקול לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה.

לימודים אלה הם בכל מקרה לימודים מקיפים ומקצועיים שדורשים ידע מקצועי תיאורטי וידע ביצועי מעשי רב – וישנם סוגים רבים של לימודים ורישיונות גם בתחום הוראת הנהיגה. כשאנו בוחרים במסלול של לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה, חשוב שנכיר היטב את כלל האפשרויות שניצבות בפנינו. בתור התחלה – את מוסדות הלימוד השונים ניתן למצוא בקלות ברשת. לאחר מכן – חשוב להבין מהן בדיוק מסגרות הקורסים ומהם הרישיונות השונים בהם כדאי לנו להשקיע בתחום הוראת הנהיגה. נפרט זאת בקצרה.

לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה – מהן האפשרויות ומה כדאי?

• לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה

• לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה בצורתם הבסיסית ביותר הם לרישיון נהיגה בסיסי מסוג B. תנאי הקבלה ללימודים ולעבודה בתחום זה הם: גיל 21 ומעלה, תושב ישראל, בוגר 12 שנות לימוד, בדיקה רפואית שהושלמה בהצלחה, בדיקת עיניים שהושלמה בהצלחה, היעדר רישום פלילי ותעבורתי, ותק נהיגה בסוג הרישיון של 3 שנים לפחות, מעבר בהצלחה של מבחנים תיאורטיים, מבחני ידע ומבדקי התאמה של משרד התחבורה, עמידה במבחן מעשי של יכולת וכושר הנהיגה. במידה וכל התנאים האלה הושלמו – יש לבצע את אחד הקורסים במוסדות השונים ולהוציא רישיון לימוד נהיגה. זהו הסוג הבסיסי ביותר של לימוד נהיגה – ובהתאם לכך השוק בתחום זה הוא הרחב והרווי ביותר. מי שמעוניין להעמיק עוד יותר את רישיונות לימוד הנהיגה שלו – יכול לעשות כן.

• לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה בכל אחד מהרישיונות הבאים

A (אופנוע), C1 (רכב מסחרי כבד), D (אוטובוס) – תלויים בכפיפה לתנאים של הוראת נהיגה ברישיון B. יש להחזיק בותק המתאים ולעמוד במבחנים המתאימים של הרישיון הרלוונטי – ובנוסף להיות בעל וותק של שנה לפחות בהוראת נהיגה B. בכדי להוציא רישיון הוראת נהיגה בדרגה E או C (משאיות ורכבים כבדים) יש לעמוד בתנאי הרישיון המתאימים, ולהיות בעל ותק של שנה לפחות בהוראת נהיגה C1.

בכל מקרה מדובר בהשקעה – מה כדאי לכם לבחור?

כשאנו בוחרים באיזה סוג רישיון אנו רוצים להתמקד, כדאי שננתח זאת לאור השוק ואפשרויות התעסוקה. ככל שנעמיק את רישיון ההוראה שלנו – נוכל להיפתח לקהל ספציפי יותר ולשוק פתוח יותר ורווי פחות. עם זאת, מדובר בהשקעה משמעותית ביותר בהוצאת הרישיונות הרלוונטיים ובצבירת ותק בהוראה רגילה. נתחו את מצבכם לאור זאת – ותבחרו במסלול לימודי תעודה בתחום הוראת הנהיגה שמתאים לכם במידה הרבה ביותר.
| 2/3/15