מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מחסומי חניה לעסקים

יש הרבה סוגים של מחסומים ובחלק מהמקומות הם מותקנים לצד שערים חשמליים. מחסומים נותנים מענה על צרכים מגוונים.

| 18/2/15
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

אפשר להתקין אותם כדי להגביל כניסה ומעבר של כלי רכב, לשמור על פרטיות בבתים פרטיים ולהגן על מוסדות ציבור או מתקנים ביטחוניים רגישים. המחסומים הם תוצר לוואי בלתי נמנע של מגורים בסביבה אורבנית צפופה. הם קיימים גם בחניונים פרטיים או במגרשי חנייה מסחריים בתשלום, וגם במבואות של מרכזי קניות, מפעלים, חברות וארגונים.

מחסומים לחנייה

מחסומים לחנייה
השוואה בין שערים חשמליים לבין מחסומים מחייבת היכרות עם סוגי המחסומים הקיימים. ניתן להשתמש עם שער חשמלי או במחסומים לטובת הגבלת כניסה של כלי רכב או עוברי אורח.

הסוג הנפוץ ביותר של מחסומים נקרא מחסום זרוע. זהו מחסום שיכול להיות ידני ולכלול רק את הזרוע הנעה על ציר, אך להיות חשמלי ולכלול בסיס ומנוע בקרה, זרוע ועמוד נגדי עם עינית אלקטרונית. תפקידה של העינית במחסום זרוע חשמלי הוא למנוע סגירה כאשר המעבר אינו פנוי. מעבר לכך, מחסום זרוע חשמלי מופעל באמצעות שלט רחוק, באמצעות מנגנון כירטוס ותשלום או באופן ידני לאחר לחיצה על כפתור.

מחסומים ושערים

בקטגוריה של מחסומי זרוע יש להבחין בין מחסום ידני לבין מחסום חשמלי. מחסום זרוע ידני כולל זרוע שעולה ויורדת על ציר קבוע מראש.
מנגד, מחסום זרוע חשמלי מורכב מבסיס עם מנוע ומנגנון בקרה ולא רק מזרוע עולה ויורדת. במחסום חשמלי קיימת עינית אלקטרונית המונעת סגירה אם המעבר איננו פנוי. מחסום חשמלי עשוי להיות אלטרנטיבה לשימוש בשערים חשמליים בחניון ציבורי, והוא יכול להיות מופעל בצורה ידנית, עם שלט רחוק או באמצעות מנגנון כירטוס ותשלום.

אילו מחסומים מחליפים שערים חשמליים?

יש עוד כמה סוגים של מחסומים המחליפים את השערים בכניסה לחניונים פרטיים, מסחריים או ציבוריים:
• מחסום זרוע מתקפל
• מחסום זרוע מעוגל
• מחסום וילון עם סורגים או מוטות
• מחסום ביטחוני
• עמודי חנייה
• מחסום דוקרנים
• מחסום עופרית

מחסום זרוע מתקפל מתאים בעיקר למקומות בהם אין מספיק מרחב לפריסה מלאה של הזרוע, בעוד מחסום זרוע מעוגל מתאפיין בקצה מתכת עגול. מחסום וילון הוא הדומה ביותר לשערים חשמליים היות והוא כולל כיסוי בחלק התחתון, בעוד מחסום ביטחוני מיועד למנוע התפרצות מכוונת של רכב. עמודי חנייה הם פתרון יעיל למקומות פרטיים בלבד ולא ניתן להשתמש בהם באופן מסחרי.

מחסום דוקרנים נראה לעיתים ביציאה מחניונים היות ומטרתו לאפשר תנועה חד כיוונית בלבד, אולם מחסום עופרית מיועד למנוע חנייה של רכב זר במקום שמור. כל המחסומים מיוצרים עם חומרי גלם עמידים ובכפוף לתקן בטיחותי.
| 18/2/15