מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה צריך לדעת לפני שסוגרים ביטוח רכב?

מועד הביטוח לרכב הולך ומתקרב? מתלבטים האם לבטח את רכבכם רק במסגרת צד שלישי או במסגרת ביטוח מקיף לרכב? רוצים לדעת יותר על תחום ביטוחי הרכב? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב אודות תחום ביטוחי הרכב...אז רגע לפני שאתם מבטחים את רכבכם כנסו לגוף הכתבה.

| 18/2/15
מתוך קטגוריית פרטי

מה חשוב לדעת על סוגי הביטוח השונים לרכב?

מה חשוב לדעת על סוגי הביטוח השונים לרכב?
בישראל פועלים שלושה סוגי ביטוח שונים המיועדים לבעלי רכבים. ביטוחים אלו כוללים את ביטוח החובה בו מחויב כל בעל רכב במדינה, ביטוח צד שלישי (צד ג') במסגרת מוענק כיסוי בגין פגיעות שנגרמו על ידי בעל הרכב לגורם שלישי וביטוח מקיף המהווה את פוליסת הביטוח המורחבת ביותר עבור בעלי רכבים.

תעריפי ביטוחי החובה – מה צריך לדעת?

בניגוד לעבר, התעריפים הנדרשים מכם כיום עבור ביטוחי החובה לרכב אינם זהים, וכפועל יוצא מכך, תוכלו למצוא תעריף ביטוחי חובה מוזל יותר בחברה כזו או אחרת העוסקת בתחום ביטוחי הרכב. ההבדל במחיר אומנם איננו משמעותי (עניין של שקלים בודדים עד עשרות שקלים לרכב), אך עדיין מומלץ לקיים השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות גם בנוגע לביטוח החובה.

ההשתתפות העצמית הידעת ש...

השתתפות עצמית הינו סעיף ביטוחי המופיע בחלק מפוליסות הביטוח המוצעות לכם, והוא מתייחס לסכום הכסף אותו תדרשו לשלם לחברת הביטוח בגין כל נזק אשר נגרם לרכבכם או לרכב אחר בו פגעתם במסגרת הגשת תביעת ביטוח מטעמכם או כנגדכם. גובה התשלום במסגרת ההשתתפות העצמית נקבע בהתאם למספר קריטריונים שונים המופיעים בפוליסה, וברוב המקרים הוא מבוסס על העבר הביטוחי של כל אחד ואחת מכם. כפועל יוצא מכך, נהגים צעירים ידרשו לשלם סכום גבוה יותר בגין השתתפות עצמית.

מה חשוב לדעת על ביטוח צד שלישי?

ביטוח צד שלישי הידוע בכינוי: צד ג', הינו ביטוח הנועד לצרכי כיסוי בכל אותם מקרים בהם רכבכם גרם נזק לגוף או רכוש. ביטוח זה נכלל במסגרת ביטוח רכב מקיף אך ניתן לרכוש אותו גם במסגרת ביטוח צד ג' בלבד, וזאת במידה וערכו הכספי של רכבכם הינו נמוך.

המסקנה המתבקשת – עשו סקר שוק מקיף

לסיכום, התחרות ההולכת וגוברת בענף הביטוח בכלל ובענף ביטוחי הרכב בפרט, הובילה לכך שיותר ויותר חברות ביטוח וסוכנויות ביטוח, מעמידות לרשותכם מגוון תנאים אטרקטיביים כחלק מרכישת ביטוחי רכב באמצעותן. בעבר הרחוק, ההשוואה בין מחירי הביטוח הייתה פעולה מורכבת ומתישה, אך כיום, באמצעות אתרי אינטרנט העוסקים בהשוואת תעריפי ביטוח, תוכלו לקבל במהירות המרבית מספר רב של הצעות לביטוחי הרכב.

בכל מקרה, אנו ממליצים לכם לבחון את תעריף הפוליסה המוצעת לכם בהתאם לתנאי הפוליסה ובהתאם לצרכי הניידות של כל אחד ואחת מכם. כמו כן, אנו ממליצים לכם לעשות שימוש בכל אמצעי מערכות השוואת המחירים העומדות לרשותכם כיום.
| 18/2/15