מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השכרת רכב ביוון – כל מה שצריך לדעת

אם אתם מתכננים טיול ביוון, אין ספק שהדרך היעילה ביותר להתנייד שם היא באמצעות רכב שכור. רגע לפני שאתם שוכרים את הרכב שמתאים לכם, הנה מספר פרטים שמאוד חשוב שתדעו:

| 17/2/15
מתוך קטגוריית פרטי

מצב הכבישים: לא משהו

מצב הכבישים: לא משהו
מעבר לעובדה שיוון היא ארץ הררית, דבר שגורם לכך שכשנוסעים בכבישים יש הרבה מאוד רוחות צד שעלולות להיות מסוכנות, הרי שמצב רוב הכבישים שם רחוק מלהיות מושלם. עושים שם הרבה עבודות על מנת לשפר את המצב, אבל הנסיעה על רובם עדיין תדרוש מכם לנהוג במשנה זהירות, תרתי משמע. חשוב מאוד לנהוג אך ורק במהירות המותרת ואם צריך – גם במהירות נמוכה יותר, כדי שלא תהיינה הפתעות לא נעימות.

רישיונות בבקשה

ממש כמו בארץ, גם ביוון אסור בתכלית האיסור לנהוג ברכב ללא רישיון נהיגה. מעבר לכך, אם תידרשו להציג רישיון ביוון, הוא צריך להיות רישיון בינלאומי ולא ישראלי. לכן, לפני שעולים על המטוס חשוב להצטייד ברישיון כזה, כי אם תיתפסו ולא תציגו רישיון או שתציגו רישיון ישראלי – תיחשבו כעוברים על החוק.

נוהגים במהירות המותרת

ביוון מקפידים מאוד על חוקי התנועה, ולכן חשוב לדעת מראש מהי המהירות המותרת בסוגי הכבישים השונים:
• כביש בשטח בנוי – 50 קמ"ש.
• כביש ראשי מחוץ לעיר – 110 קמ"ש.
• כביש מהיר – 120 קמ"ש.

אם שותים לא נוהגים

גם ביוון, כמובן, אסור לנהוג שתויים. כמות האלכוהול המותרת בדם היא 50 מ"ג לכל 100 מ"ל של דם. על כל הנהגים חלה החובה לציית לבקשתו של שוטר לבצע בדיקת נשיפה.

חובה לחגור (אבל לא מאחור)

ביוון הנוסעים במושבים הקדמיים חייבים לחגור חגורת בטיחות. הנוסעים במושבים האחוריים לא חייבים, אבל המלצה כן לחגור תלויה ועומדת.

ילדים – במושב האחורי

ילדים עד גיל 10 חייבים לשבת במושב האחורי של הרכב.

קנסות

אם נקנסתם על ידי שוטר, יש לשלם את הקנס בסניף המקומי של משרד האוצר בלבד. לא ניתן לשלם לשוטר.

אז איך שוכרים רכב ביוון?

האפשרות המומלצת ביותר היא לתאם השכרת רכב ביוון עם חברת השכרה מהארץ או להזמין דרך האינטרנט. כך אתם יכולים להבין בצורה מדויקת מה כתוב בחוזה ההשכרה ולמה אתם מחויבים. האפשרות השנייה היא לשכור את הרכב כשמגיעים ליוון, אולם אז מסתכנים בחוסר הבנה של הכתוב בחוזה ו/או של האותיות הקטנות, ויכולים להגיע למצבים לא נעימים שעלולים להעיב על הטיול.

מחירי השכרת רכב ביוון

מחירי השכרת רכב ביוון, כמו בכל מקום אחר, תלויים בסוג הרכב ובגודלו, וכמובן שגם במספר ימי ההשכרה. על מנת לבצע את העסקה המשתלמת ביותר כדאי לבקש הצעת מחיר ממספר חברות השכרה, ולבחור בהצעה הכוללת קודם כל רכבים בטיחותיים המתאימים לצורכיכם, שיושכרו לכם במחיר הגיוני.

היערכות מוקדמת

אם אתם מתכננים לבקר ביוון בעונות התיירות (יוני – אוקטובר, אפריל), כדאי מאוד לשריין לעצמכם רכב לפחות שלושה שבועות קודם.

השכרת רכב ביוון אינה פרוצדורה מסובכת כלל, היא רק מצריכה היערכות מוקדמת והבנה של כללי הנהיגה היווניים. אין ספק, שאם תבחרו רכב מתאים ותנהגו על פי החוקים – תוכלו ליהנות מחופשה מקסימה לאורך כל הדרך. נסיעה טובה!
| 17/2/15