מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השכרת רכב בישראל - לשבור את המיתוס

אם תחשבו על הפעם האחרונה ששכרתם רכב על מה תחשבו? סביר להניח, לפחות ב- 85% מהמקרים, שתחשבו על הטיול האחרון שלכם לחו"ל שבו שכרתם רכב ונסעתם על אוטוסטרדה אימתנית או על דרך עפר בין כרמים והרים מוריקים, על הפעם ששכרתם רכב לכמה שעות בשביל להוביל חלק מהדירה או על הפעם שזכיתם וקיבלתם רכב חלופי מהביטוח.

| 5/1/15
מתוך קטגוריית פרטי

לנסוע ברכב מהשכרה זה כיף. הרכב בד"כ חדש יותר משלכם, הוא מטופח, מצוחצח ומתוחזק באיכות הכי גבוהה שיש, אז למה לא ליהנות מהחוויה יותר? למה לחכות לחו"ל, לחתונה או למעבר דירה? השכרת רכב בישראל תהפוך אירועים חצי שגרתיים ליותר נעימים ואפילו חסכוניים יותר! קחו לדוגמא חופשה משפחתית אותה ניתן לעשות בנוחות עם רכב מפנק וחסכוני במקום הרכב הישן וזולל הדלק שכל נסיעה ארוכה מלווה בתפילה שלא יתחמם או יתקע. חופשה עם חברים היא דוגמא נוספת בהם השכרת רכב בישראל יכולה להיות חוויה חסכונית ומהנה . למה לנסוע בכמה מכוניות אם אפשר ליהנות מנסיעה חווייתית ברכב אחד ולהתחלק בהוצאות ובזמני הנהיגה.

בכדי להפוך את השכרת הרכב בארץ לנעימה וחסכונית חשוב שתכינו ותדעו כמה דברים מראש:

1. התאמה מספרית

התאימו את דגם הרכב למספר המוסעים ולכמות המטען שאתם נושאים עמכם. ארבעה מבוגרים לא ירגישו נוח ברכב משפחתי קטן אבל ייהנו ברכב מוארך או במיני ואן. אל תשכחו לבדוק שכל הציוד הנלווה והתיקים נכנסים לתא מטען.

2. מסגרת תקציב

הבינו מה מסגרת התקציב שלכם. העריכו את העלות בלי השכרת הרכבים, ובדקו מה העלות של ההשכרה. לעיתים יהיה כדאי לשכור שני רכבים קטנים מאחד גדול.

3. סקר שוק מקדים

עשו סקר שוק אבל זכרו! לא כל מבצע קורץ ולפעמים הזול הוא בעצם היקר. עדיף לשלם יותר עבור פריסה ארצית, שירותי דרך 24 שעות ולנהגים נוספים. חשוב לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית במקרה של נזק או גניבה ושקלו אופציה לביטולה, איזה סוגים של ביטוח קיימים, האם יש הגבלה למספר הנוהגים ברכב או הגבלה למספר הקילומטרים ליום אחד.

4. בודקים לפני שחותמים

לפני שתחתמו על קבלת הרכב בדקו את מצב הרכב יחד עם נציג ההשכרה, חפשו מכות או שריטות . זכרו שעל כל שריטה שלא תתגלה סביר להניח שתצטרכו לשלם, אז מנעו את עוגמת הנפש המיותרת ואל תפסחו על סעיף זה.
לאלו ממכם שרוצים לנסוע בראש שקט מומלץ לשקול לבטל את ההשתתפות העצמית במקרה של נזק. כך שאם יגרם לו נזק כתוצאה משימוש סביר לא תהיו מחויבים עבורו.

5. מתי לחזור בדיוק?

בטרם תצאו מחברת ההשכרה חשוב שתבינו מהו היום ומהי שעת החזרת הרכב! איחור יגרור עמו תשלום מיותר עבור יום נוסף.

6. מה מצב מיכל הדלק?

בדקו שמיכל הדלק מלא. אם לא ציינו בפני נציג ההשכרה.

וטיפ לסיום. . .

מרגע ששכרתם את הרכב ויצאתם מסוכנות ההשכרה נסו ליהנות מהחוויה המפנקת ומכל הפיצ'רים שיש לרכב החדש להציע לכם, והכי חשוב סעו בזהירות והגיעו ליעד בשלום!
| 5/1/15