מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אחסון רכב בתקופת ההשבתה

יש לא מעט עבירות תנועה המחייבות אחסנה של רכב פרטי או מסחרי. במאמר הבא ננסה להבין מה משפיע על עלות אחסון רכב מעוקל ונביא המלצות לאחסנה במכולות

| 5/1/15
מתוך קטגוריית פרטי

הליך השבתת רכב מיועד עבור מקרים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, נהיגה ללא מלווה, הסעת נוסעים מעל המותר על ידי נהג חדש, הפקרה הובלת מטען עודף והסעת נוסעים בשכר שלא כחוק. השבתת רכב ניתנת לביטול רק כאשר הנהג לקח את הרכב ללא ידיעתו ו/או הסכמתו של הבעלים, כאשר בעל הרכב עשה ככל אשר ביכולתו למניעת העבירה או כאשר מתקיימות נסיבות המצדיקות זאת. התפקיד של עורך הדין בהקשר הזה הוא לבחון באיזה באופן נמסרה הודעת אי השימוש לבעל הרכב ובעיקר מהם האישומים בגינם בוצעה ההשבתה.

סיבות רבות להשבתה

כפי שניתן לראות, יש שורה ארוכה עבירות תנועה העלולות לגרור השבתת רכב לתקופה של 30 או 60 ימים. הפתרון היחיד העומד לרשות בעל רכב הנמצא אשם עבור התקופה הזו הוא להעבירו אל מחסנים להשכרה המיועדים לכך. עם מתן הודעת איסור השימוש ברכב, השוטר רשאי להורות לנהג או לבעל הרכב להציבו במגרש אחסנה בתוך פרק זמן קצוב. אי עמידה בהוראות אלו משמעותה גרירה של הרכב והטלת הוצאות נוספות.

כיצד מוצאים מגרש אחסנה?

המגרשים המיועדים עבור אחסנת רכבים לטווח קצר או ארוך נבחרים באמצעות מכרז ומאושרים על ידי ראש מחלקת התנועה במשטרה. מגרשי אחסנה קיימים בפריסה ארצית והמשטרה חייבת לספק לנהג מידע לגבי מיקומם ועלותם.

כל ההוצאות הכרוכות בהשבתת הרכב משולמות על ידי בעל הרכב וזאת לפי הגורמים הבאים:

א. עלות האחסנה

העלות המינימאלית עבור אחסנת רכב שמשקלו עד 4 טון היא מינימום 47.21 ש"ח ליום, לא כולל מע"מ. העלות של רכב שמשקלו מעל 4 טון היא בערך 80 ש"ח ליום בתנאים דומים.

ב. עלות גרירה

כדאי לבדוק את עלות אחסון רכב מעוקל תוך התייחסות לנושא הגרירה. רכב שמשקלו עד 4 טון ייגרר למרחק של עד 30 ק"מ בעלות של 257 ש"ח בממוצע. עבור כל ק"מ נוסף ייאלץ בעל הרכב לשלם עוד 5 ש"ח בערך. מנגד, רכב שמשקלו מעל 4 טון ייגרר בעלות של 772 ש"ח לנסיעה של עד 30 ק"מ ובעלות של 10 ש"ח בממוצע לכל קילומטר נוסף.

כיצד מתבצע אחסון רכב מוחרם?

אחסנה לטווח ארוך/קצר במכולות חייבת להתבצע בתנאים אופטימאליים. מלבד עוגמת הנפש הצפויה לבעל הרכב, יש לא מעט קשיים איתם הוא אמור להתמודד. כדאי לבחור היטב מגרש לאחסון הרכב ולהשוות בין הצעות מחיר. אפשר לקבל המלצות על מחסנים, להתייעץ עם נציגי המשטרה ולקרוא מידע באתרי האינטרנט העוסקים בתחום. אין להקל ראש בנושא האחסון ועדיף לערב עורך דין בשלב מוקדם ככל האפשר.
| 5/1/15