מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

חלקי חילוף לרכב ושמירה על הבטיחות

אחת הבעיות שכל בעל רכב מכיר מקרוב היא הבעיה של השגת חלקי חילוף לרכב. המדובר למעשה בכל סוגי החלפים, החל מהזולים ביותר ועד חלקי החילוף היקרים ביותר.

| 28/12/14
מתוך קטגוריית פרטי

ניתן לחלק את חלקי החילוף למספר קטגוריות: החשובה ביותר היא החלוקה לחלקים בטיחותיים ופחות בטיחותיים מצד שני החלוקה היא בין חלקי חילוף מקוריים או חלקי חילוף תואמים למקור. קטגוריה נוספת הינה חלקי חילוף חדשים מול חלקי חילוף מחודשים או חלקי חילוף מפירוק. אצל נאסר ריזק תוכלו למצוא חלקי חילוף איכותיים לרכב במחירים טובים.

חלקי חילוף בטיחותיים והחשיבות שלהם

חלקי חילוף בטיחותיים הם כל החלקים שהכשירות שלהם עלולה להשפיע בצורה ישירה או עקיפה על הבטיחות. עם חלקי החילוף הבטיחותיים ניתן למנות את הפנסים, הבלמים והחלקים הקשורים בהם ואת כל חלקי החילוף הקשורים למערכת ההיגוי. חלקי חילוף לרכב לרכב שאינם קשורים לבטיחות הם חלקים שהחשיבות שלהם רבה, אבל ההשפעה שלהם היא בעיקר במראה שלהם או בנוחות שהם מעניקים לנהג או לנוסעי הרכב. המדקדקים יאמרו שגם נוחות משפיעה על הבטיחות, ויש בכך מידה רבה של צדק. נהג שלא נוח לו יחשוב על אי הנוחות, מה שעלול לגרום לו להקפיד פחות על הנהיגה שלו.

חלקי חילוף מקוריים מול חלקים תואמים

חלקי חילוף מקוריים מול חלקים תואמים
מחירם הגבוה של חלקי חילוף לרכב מקוריים גורם לנהגים רבים לרכוש חלקי חילוף תואמים. בעניין זה חשוב לזכור כי חלקים שאינם מקוריים עשויים שלא למלא את התפקיד שלהם בצורה הטובה ביותר ולהכזיב דווקא ברגע האמת. בנוסף, חלקים כאלה אינם שורדים לאורך זמן. אורך החיים שלהם קצר באופן משמעותי מזה של חלפים מקוריים במונחים של עלות מול תועלת, חלקים בלתי מקוריים מפסידים בגדול. יש מומחים הגורסים כי כשמדובר בחלקים בטיחותיים ממדרגה ראשונה, כדאי לרכוש רק חלקים מקוריים. ואולם כך או כך, כדאי לרכוש חלקים ממקורות ידועים.

חלקי חילוף לרכב – מה חשוב לדעת

אף שיש רבים הנוטים לרכוש חלקים משומשים או מחודשים, ההמלצה החד משמעית היא להימנע מפעולה כזאת. כאן דעתם של כל המומחים היא אחת. למרות זאת, אם מדובר בחלקים שההשפעה שלהם היא בעיקר בכל הקשור לנוחות או לאסתטיקה, ניתן להתפשר.
אם אתם מעוניינים לרכוש חלק חילוף כאמור, חשוב מאד לדעת מנין הוא נרכש ומה מידת האמינות של המוכר. לעיתים קרובות ניתן חלק החילוף שלא בתוך עטיפה, וקשה לדעת עד כמה הוא תקין. יש מקרים שבהם מיובאים חלקי חילוף מקוריים, שהגיעו מרכבים שפורקו בעקבות תאונות.

חלקים כאלה מזוהים אמנם כחלקים מפירוק, אבל הקונה חייב להיות מיודע בכך. שוב, מומלץ מאד שלא לרכוש חלקי חילוף לרכב מפירוק, אם ההשפעה שלהם היא בטיחותית. באשר לחלקים שאינם מקוריים, החישוב הוא פשוט: החיסכון הכספי הוא מיידי, אבל החלקים הללו אינם מחזיקים מעמד לאורך זמן ומבחינת יחס עלות – תועלת, הם נופלים מחלקים מקוריים.
| 28/12/14