מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כך תנקו את הרכב בפנים ובחוץ בקלות וללא שריטות

לפחות כמה פעמים בשנה מתעוררים אצלך יסורי מצפון על הזנחת הרכב ואתה מחליט שהגיע הזמן להעניק לו טיפול יופי. לפני שאתה קופץ לעשייה, מומלץ לעצור ולתכנן איך לעשות את זה בצורה הכי מתאימה לרכב, וזאת כדי להגיע לתוצאות הכי יפות ללא פגיעות מיותרות ברכב עצמו.

| 17/12/14
מתוך קטגוריית פרטי

ניקוי מבחוץ

ניקוי מבחוץ
חוק ראשון שחובה לשמור עליו הינו החוק נגד שטיפה אוטומטית, אשר חוץ מלנקות את הרכב גם פוגע בו ושורט אותו. ניקוי אוטומטי אומנם מהיר ולא מצריך ממך יותר מידי פעולות, אבל "המתנות" שהוא משאיר על הרכב פשוט לא שוות את זה.

לאחר שהבנת שלא מנקים אוטומטית, תגיע למסקנה שהדרך הכי טובה לנקות את הרכב מבחוץ זה על ידי סמרטוט ודלי של מים. סמרטוט רך עם מים בשביל לנקות את הרכב מכל הלכלוך החיצוני, ולאחר מכן מעבר עם סמרטוט יבש על מנת להוריד את המים ואת הטיפות האחרונות, ישמרו על הרכב נקי וימנעו היצמדות אבק ישר לאחר הניקיון.

בנוסף, כפי שאתה יודע, ברכב יש מראות וחלונות אותם מומלץ לנקות עם חומר פשוט לניקוי חלונות ועיתון נייר מקומט. שיטה זו משאירה את החלקים הללו ללא שריטות.
טיפ אחרון הקשור לניקוי החיצוני של הרכב – לא לנקות בחום בשמש! קח את הרכב לצל או חכה לשעות השקיעה. גם אווירה יותר טובה וגם שומר על הרכב.

ניקוי פנימי

לאחר שסיימת עם הניקיון החיצוני הגיע הזמן לעבור לחלק הבאמת כיפי – הניקיון הפנימי. אין כמו להיכנס לרכב מבפנים ולעשות לו ניקיון יסודי. מומלץ לא להשתמש בחומרי ניקוי מורכבים היות והם יכולים לפגוע בפלסטיק הפנימי של הרכב.

הפלסטיק ייסדק משילוב של חומר הניקוי וחום השמש ובסוף השיפוץ יעלה ביוקר. מה עושים? משתמשים בעיקר במטלית לחה ובשביל שיהיה ריח טוב משתמשים בחומר פשוט עם ריח. מומלץ לקרוא ולוודא שאינו מזיק לפלסטיק.

צמיגים

לצמיגים מגיעה התייחסות מיוחדת, היות והתקינות שלהם מאוד קריטית לבטיחות הנסיעה ולחיים שלך. אתה חייב לשמור עליהם במצב תקין ואיכותי. שימוש בחומר ייעודי לניקוי צמיגים איננו מומלץ היות וחומר זה פוגע בחיכוך בין הצמיגים לבין הכביש שעליו נוסעים! הצמיג בנוי להתחכך בכביש כדי לשמור על האחיזה וחומרי ניקוי הללו, על אף שהם הופכים את הצמיג ליפה וחלק, פוגעים על הדרך בחיכוך הזה. מה עושים? משתמשים במים ובסבון פשוט וזוכרים על הדרך שהצמיגים מתלכלכים ממש ממש מהר, אז צריך לנקות אותם אבל לא צריך להגזים.

את הניקיון של הרכב אפשר לעשות בצורה פשוטה עם מעט מאוד חומרים. לא צריך לקנות חומרים במיוחד או לארגן טקס מסוים על מנת להחליט שרוצים לפנק את האוטו ולעשות לו "מקלחת" קצרה. אם לך מגיע פעם ביום אז גם לרכב שלך מגיע, לא?

עורך: מ.ש.א.פ. - שירותי ניקיון ואחזקת מבנים בע"מ
| 17/12/14