מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

חניה בחניון מסומן כל היתרונות

כולנו מכירים בערך ובתרומה של הסימנים אשר מופיעים על הכביש. אלו עוזרים כידוע לכוון את התנועה, לסמן את המעבר בין הנתיבים, לסמן מתי על המכונית לעצור, וכיו"ב.

| 26/11/14
מתוך קטגוריית פרטי

כולנו מכירים בערך ובתרומה של הסימנים אשר מופיעים על הכביש. אלו עוזרים כידוע לכוון את התנועה, לסמן את המעבר בין הנתיבים, לסמן מתי על המכונית לעצור, וכיו"ב. אולם, ממש כמו שבכביש חובה שיהיו סימונים, כך הדבר נכון שבעתיים גם בחניונים. יש מי שחשובים שמאחר שהחניונים כוללים בעיקר נסיעה במהירות נמוכה למדי, בתוך מתחם גדול הסימונים לא בהכרח יהיו נחוצים.

בפועל, חשוב מאד להבין עד כמה הסימונים הם קריטיים לחניון, ועד כמה הם מאפשרים לשמור על הסדר וחשוב מכך - על הביטחון. יש לזכור שבחניונים יש אמנם נסיעה במהירות שנחשבת נמוכה, אך במקביל יש כמות עצומה של הולכי רגל שיוצאים או נכנסים למכוניות שלהם, ודווקא השאננות שיש בסביבת החניות עלולה להיות בעייתית, ולכן סימון חניונים על פי תקן חשוב כל כך. אז איך הסימונים השונים יוכלו לתרום לחניון?

התרומה העמוקה של הסימון לחניון:

כיוון הנסיעה

קודם כל, בתוך החניונים חשוב מאד שיהיו סימונים באשר לנציבי הנסיעה. לרוב, המעברים בחניונים הם צרים יותר מאשר בכיבש, והכבישים הם עם שני כיווני נסיעה שונים,כאשר לכל כיוון נסיעה יש נתיב אחד. אולם, חשוב מאד שיהיו סימונים שיעידו על כך. מעבר לכך, אם ישנם כבישים חד סטריים בתוך החניון, מספר נתיבים לכל כיוון, וכיו"ב - חשוב מאד שיהיו סימונים שיחוו על כך. הדבר תורם מאד למניעת התאונות בתוך החניון, משום שכך כל רכב ידע בדיוק מהו הנציב שמיועד לכיוון הנסיעה שלו, והדבר ישמור על הסדר ועל הביטחון של כולם.

הסדרת כיוון החניה

אחד התפקידים החשובים ביותר של הסימונים השונים בחניון, הוא לקבוע כמובן את אזורי החניה השונים. במידה ולא היו סימונים, ככל הנראה כל נהג היה פשוט חונה בצורה שנוחה לו - ונהגים לרוב נוטים לחנות כך שלהם יהיה נוח במיוחד, אך ללא התחשבות בנהגים האחרים בסביבתם. כאשר יש תיחום ברור של החניה באמצעות הסימונים, כל נהג יודע בדיוק מהו האזור שבו מותר לו לחנות, וכמה שטח מותר שהרכב שלו יתפוס, ומה יהיה כיוון החניה שלו. הדבר מאפשר שליטה טובה יותר על כל הסדר בחניה ויותר מכך - בשיטת סימונים זו, אפשר גם לבצע ניצול הרבה יותר חכם של המקום בתוך החניון. הדבר מאפשר כמובן למקם יותר רכבים בשטח נתון.

סימונים לנכים

עוד תפקיד חשוב מאד של הסימונים בחניון, אלו הם הסימונים שיש לציבור הנכים. כידוע, כל חניון חייב להבטיח מקומות חניה מיוחדים לנכים, שיהיו גם בגישה נוחה ליציאה מהחניון. הסימון מאפשר לצבוע באזור מיוחד את אזור החניה לנכים, כך שיהיה ברור לכל נהג שאיננו נכה, כי מקום נחיה זה איננו עבורו.

ההסדרה המלאה בעזרת הסימונים

כעת, אי אפשר בכלל להבין איך אפשר להקים חניון, מבלי שיש לו סימונים מתאימים! אם אתם מתכוונים להקים חניון בזמן הקרוב, אל תשכחו אף פעם שסימונו הוא קריטי מאד.
| 26/11/14