מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

4 דברים שלא ידעתם על טסט לרכב

מבחן רישוי שנתי הוא אחד הסיוטים הגדולים של בעלי רכבים בישראל. לא משנה אם מדובר על טסט לרכב ישן או חדש, תמיד יש הכנות מוקדמות שכדאי לבצע כדי לחסוך זמן וכסף. הנה 4 דברים שבטוח לא ידעתם על הנושא:

| 25/11/14
מתוך קטגוריית פרטי

1. ישנם רכבים שעוברים יותר מטסט אחד לשנה

1. ישנם רכבים שעוברים יותר מטסט אחד לשנה
אם אתם בעלי רכב פרטי, סביר להניח שהתרגלתם לקבל זימון למבחן רישוי שנתי. אך יחד עם זאת, קיימות הוראות מיוחדות עבור רכב מיושן או רכב אספנות. לדוגמא: כל רכב מלבד טרקטור, גרור או אוטובוס שבמועד חידוש הרישיון מלאו לו 19 שנים ואוטובוס שמלאו לו 15 שנים משנת הייצור מוגדר רכב מיושן והוא חייב בטסט פעמיים בשנה.

2. המבחן כולל בדיקת שילוט וזיהוי רכב

זכרו כי מבחן הרישוי השנתי כולל את בדיקת זיהוי הרכב ובעליו. אתם תוכלו להזדהות עם רישיון, אך את הרכב ניתן לזהות רק עם שילוט מתאים. במידה ולוחית הרישוי שלכם לא ברורה, עליכם לדאוג לתקן או להחליף אותה. שילוט מאפשר לרשויות האכיפה לבצע את עבודתם ובמהלך הטסט הוא מבטיח עבורכם מעבר מהיר ומוצלח.

3. אתם לא חייבים להגיע בעצמכם כדי לבצע את הטסט

משרד התחבורה מאפשר לבעלי רכבים לשלוח אדם אחר לבצע את מבחן הרישוי השנתי. במקרה כזה צריך בעל הרכב לחתום על ייפוי כוח, המופיע בספח המצורף לרישיון הנשלח בדואר. האדם המבצע את הטסט במקומכם יכול להיות חבר, בן משפחה או אפילו עובד המוסך המטפל ברכב.

4. ישנה ארכה של 7 ימים לתיקון התקלה

אם הרכב לא עובר את מבחן הכשירות, ישנה ארכה של 7 ימים לתיקון הליקויים והתקלות ולהתייצבות למבחן חוזר. המבחן החוזר כרוך בתשלום ועדיף להימנע ממנו מראש בעזרת הכנה נכונה.
| 25/11/14