מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מותגי הרכב המבוקשים של השנה

נהגים המעוניינים להחליף רכב בוחנים בעיקר את היחס בין ביקוש להיצע. יחס כזה מלמד על שמירת ערך הרכב לאורך זמן ועל האטרקטיביות של ההשקעה. היחס הוא פקטור משמעותי במערכת השיקולים גם בעת רכישת רכבים משומשים וגם ברכישת רכבים חדשים.מעבר לכך, באמצעות סקירה קצרה של מותגי הרכב המבוקשים של השנה ניתן ללמוד הרבה מאוד על העדפות הישראלים.

| 6/11/14
מתוך קטגוריית פרטי

טובים השניים

טובים השניים
יש שני מותגים החולקים את המקום הראשון ברשימת המותגים המבוקשים כבר מספר שנים ברציפות: יונדאי ומאזדה. רכבים אלו אמנם אינם מתאימים לכולם היות והם מציעים בעיקר פתרונות תחבורה סטנדרטיים ומשפחתיים, אולם הביקוש עבורם בהחלט ראוי להערכה. צרכנים מחפשים אחר יונדאי ומאזדה בתור מכונית משומשת. מאזדה הוא מותג רכב יפני ומצליח גם באירופה ובארצות הברית, בעוד יונדאי מנסה להשתלט על פלח שוק דומה.

דגמי קרייזלר - הדוד מאמריקה קופץ לביקור

יש מותגים שמצליחים לשנות את הדינאמיקה בשוק הרכב הישראלי וגם אותם כדאי להזכיר ברשימת הרכבים המבוקשים. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא דגמי קרייזלר. דגמים אלו מבוקשים בקרב בעלי משפחות, אנשי עסקים ועוד. היתרון של הדגמים הוא שילוב ייחודי ויוצא דופן בין צבעים מרשימים, עיצוב חיצוני ופנימי, ביצועים, בטיחות ומפרט טכני.

בקטגוריה של עיצוב חיצוני משקיעים דגמי קרייזלר בעיקר בקווים נקיים של מכסה מנוע ודלת תא המטען. עוד ניתן לראות כיצד העיצוב החיצוני של החברה האמריקאית נשען על גריל בוהק, פנסי הלוגן חדשים ונורות LED. בתוך הדגמים המבוקשים עצמם יש מאפיינים בולטים שמקבלים ביטוי בין היתר במושבים, באחסון, בנוחות ובמערכת השמע. יצרנית הרכב אינה מוותרת על הפרטים הקטנים ומעניקה לנהגים חווית נסיעה מבודדת מרעשים. ישראלים היודעים להעריך תכונות מן הסוג הזה תורמים לביקוש עבור מותגי הרכב של קרייזלר. מעבר לכך, יש לציין את היכולת של החברה להציע מנוע מתקדם ומערכות ידידותיות של יניקה ופליטה.

האם המחיר משפיע על הביקוש?

רשימת מותגי הרכב המבוקשים של השנה מוכיחה כי לא תמיד מחיר גבוה משפיע על הביקוש. כך לדוגמא מצליחים רכבי BMW לשמור על אחד המקומות הראשונים ברשימה, וזאת למרות תג מחיר שרחוק מלהיות ממוצע.

במקביל ניתן לזהות תופעה דומה גם בקרב דגמי יצרנית הרכב פולקסווגן: המותג פולקסווגן חזק מאוד בישראל ורבים מייחסים לו תכונות של אמינות, עמידות וביצועים.

לקראת סיום כדאי להזכיר גם את מרצדס, המצליחה לשמור על מעמדה בתור מותג מבוקש על אף המחירים הגבוהים והפנייה אל קהל יעד ספציפי.

לסיכום

יש הרבה מסקנות אותן ניתן להפיק מרשימת מותגי הרכב המבוקשים של השנה האחרונה. השאיפה היא להשתמש במסקנות הללו על מנת לנסות ולשער את הביקוש גם בשנים הבאות. כך ניתן לשמור על ערך הרכבים ולהשיג עסקאות משתלמות עבור לקוחות במגזר הפרטי והעסקי.
| 6/11/14