מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אביזרים לרכבי שטח

המטרה העיקרית של אביזרים לרכבי שטח היא לשפר את חווית הנהיגה ואת הבטיחות. אביזרים אלו מתאימים כמעט לכל סוגי הרכבים, לרבות טנדרים או ג'יפים.

| 6/11/14
מתוך קטגוריית אדרנלין

תמורה מלאה וראויה

תמורה מלאה וראויה
יש היצע רחב מאוד של אביזרים המיועדים לרכבי שטח ויכולים להציע תמורה מלאה למחיר. סקירה של האביזרים הללו תורמת גם למי שמכיר מקרוב את השטח, אך היא מיועדת גם עבור אלו העושים את צעדיהם הראשונים על החולות ודרכי העפר.

מיגון גחון והוספת ווי גרירה או פגושים

הקטגוריה המרכזית של אביזרים לרכבי שטח כוללת מיגון גחון. הגחון הוא זה שחשוף לרוב הנזקים והבעיות ברכבי שטח. נהגי שטח משתמשים בגחון על מנת לפנות מכשולים מהדרך ויש לו גם תפקיד בטיחותי. הגחון מיוצר מחומרי גלם עמידים במיוחד, הוא חזק והוא מורכב על גבי הרכב בהתאם למידות מסוימות. רצוי לברר על התאמת הגחון לדגם הרכב ולהבחין בעיקר בין טנדר לבין ג'יפ משפחתי רגיל, רכבי 4X4 וכן הלאה.

ווי גרירה ופגושים

קטגוריה לא פחות פופולארית של אביזרים לרכבי שטח כוללת ווי גרירה ופגושים. יש הרבה נהגי שטח המשתמשים בווי גרירה גם לצורך גרירת אופנועי ים או סירות, אולם באופן עקרוני מדובר על אביזר המיועד לצרכי חילוץ והצלה. ברכבי שטח ישנים יש פלטפורמה המאפשרת הוספה של ווי גרירה באופן מיידי, לעומת חלק מרכבי השטח החדשים בהם נדרש התאמה והוספה של פגוש ייעודי.

מה כוללת הקטגוריה של שיפורים?

רוב נהגי השטח המקצועיים אינם מסתפקים באבזור הבסיסי או במפרט הטכני של יצרניות הרכבים. בקרב נהגי שטח יש נטייה ברורה להוסיף שיפורים. קטגוריה של שיפורים בתחום אביזרים לרכבי שטח כוללת מדרגות צד, מושבים, מערכות הבהוב וכריזה, כננות, ציוד משלים וכמובן ארגזי כלים ואמבטיות. אביזרים אחרים יכולים להיות מתקן לאופניים, גגונים, צמיגים לשיפור האחיזה ורצועות גרירה וחילוץ. כל נהג שטח רשאי לבחור את השיפורים המתאימים לו וכך להפיק את מלוא הפוטנציאל מהרכב.

ברמה המקצועית כדאי להזכיר שיפורים ואביזרים הדורשים מעורבות של מכונאי מורשה. בולמים, קפיצים ונגררים תורמים לביצועים של רכבי שטח, אולם הם חייבים להתאים לתקנות החוק. יש לשים לב להבדלים בין בולמים או קפיצים לפי דרישות יצרניות הרכב, היבואנים והמוסכים.

שמים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות

בסופו של דבר, לא משנה כמה או אילו אביזרים לרכבי שטח בוחרים לרכוש, תמיד יש להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. הבטיחות היא זו שמאפשרת לנהגי שטח ליהנות מהרכב שלהם גם בתנאים לא קונבנציונאליים. אין סיבה לוותר על כללי הבטיחות והיום יש הרבה אביזרים המייעלים את הביצועים באופן מרשים. אביזרים אלו מתאימים לכל סוגי רכבי השטח וההתקנה שלהם מתבצעת על ידי אנשי מקצוע. נהגי שטח המקפידים על כללי הבטיחות נהנים בצורה כזו משמירה על ערך הרכב ועל החיים שלהם.
| 6/11/14