מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איזה מתקן הרמה אתה מחפש?

החלטתם והבנתם שאתם זקוקים למתקן הרמה עבור העסק שלכם, מכל סיבה שהיא. אולם, באיזה מתקן אתם תבחרו?

| 26/10/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מתקני הרמה הם שם כללי המתחייס למשפחת מוצרים ענפה במיוחד, אשר הדבר היחיד המשותף ביניהם - הוא היכולת שלהם להרים משאות שונים. אולם כאן בדיוק תם הדמיון ביניהם. מעבר לפונקציה זו, אתם תוכלו למצוא סוגים מגוונים מאד של מתקני הרמה, שיכולים לתת לכם מענה שונה לחלוטין, ולספק לכם צרכים אחרים לגמרי. אז איך תדעו באיזה מתקן מתאים עליכם לבחור? ואיך תדעו איזה מתקן ייתן לכם את המענה הטוב ביותר על הצרכים שלכם? בדיוק לצורך כך, חיברנו עבורכם מדריך קצר וקולע על סוגים שונים של מתקני הרמה, בכדי שתוכלו לבצע את הבחירה המתאימה.

כל הסוגים שחייבים להכיר

● סלי הרמה

● סלי הרמה
אחד ממתקני ההרמה המוכרים יחסית, אלו סלי ההרמה. המראה של סלי ההרמה מוכר יחסית. אלו לרוב מתקני הרמה שכוללים זרוע ארוכה וטלסקופית, וסופם ישנו מתקן, אשר מתאים לרוב לאדם אחד או לשני אנשים, כולל אפשרות להעלאת ציוד שאיננו גדול. סלי ההרמה מיועדים בעיקר לצורך הרמה ושינוע של בני אדם לנקודות גבוהות יחסית, מבלי שעליהם לרוב לעבוד עם ציוד כבד. משתמשים בסלי ההרמה כמובן לשימושים שונים ומגוונים - בתעשיית הבניין הם נפוצים למדי, ובקרב אנשי מקצוע שונים שצריכים לבצע עבודות לגובה, אך לא זקוקים לציוד כבד לעבודתם.

● מלגזות

בבואכם לבחור מלגזה, חשוב להבין שכבר כאן יש סוגים שונים (מלגזה ידנית, חשמלית, דיזל, וכיו"ב), אך באופן כללי ניתן לומר שהיתרון המשמעותי של המלגזות הוא ביכולת השינוע שלהן לציוד במשקל בינוני עד כבד. למלגזות יש עמדה מיוחדת שמאפשרת לשנע אותן ממקום למקום וכך אפשר לא רק להרים את הציוד - אלא גם להזיזו ממקום למקום. לכן, מי שצריך לסדר ציוד במחסנים, או לבצע עבודות הובלה בשטחי עבודה - לרוב ימצא במלגזות את הפתרון הטוב ביותר. שימו לב שיש מלגזות שיכולות להרים ציוד במשקל של עד כ2 טון - ויש כאלו שמתאימות להרמה של ציוד במשקל עשרות טונות.

● משטחי הרמה

משטחי ההרמה הם מתקני הרמה מסוג מאד מיוחד, שכן בניגוד לסוגים אחרים, הם אינם ניידים, למעט כמובן היכולת שלהם לעלות משא מסוים כלפי מעלה. המשטחים הללו עומדים במקומם, ומאחר שהם ממילא נייחים וגדולים, יש להם את היכולת להרים כלפי מעלה ציוד כבד במיוחד, שיכול להגיע לעשרות טונות ואף למעלה מכך. אנו נוכל למצוא את משטחי ההרמה בין השאר במוסכים, בהם יש צורך להרים כלי רכב למעלה לצורך עבודות תיקון שונות.

● במות הרמה

במות ההרמה הן כמעין משטחי הרמה, אבל הרבה יותר קטנים, ואף ניידים. את הבמות אפשר להתקין באזורים שונים, ולרוב הן מאפשרות להרים בני אדם וציוד במשקל קל עד בינוני. הבמות משמשות כל מי שצריך לעבוד לגובה באזורים שנוחים יחסית לגישה.

אז מה צריך בעצם?

יש מתקני הרמה מגוונים מאד כאמור, וכפי שאתם רואים, על אף שכולם יכולים להרים ציוד ואף בני אדם לגובה - השימושים בהם הם שונים ומגוונים עד מאד. חשוב מאד שתדעו כמובן לבחור את הסוג שמתאים במדויק לצורך שלכם.
| 26/10/14