מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך השלם של רכבי האמבולנס

כיצד מתוכננים רכבי האמבולנס? ומה הופך רכב מסוים לאמבולנס? מי מייצר אותם? במאמר זה תקבלו את התשובות לשאלות אלה, חלקן כנראה שיפתיעו אותכם.

מערכת קמ"ש | 17/9/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מיהן החברות שמייצגות כיום את רכבי האמבולנס השונים? כיצד נראה אמבולנס מבפנים? האם זה רכב ייעודי או רכב שעובר הסבה? ואילו התאמות צריך לעשות כדי להפוך רכיב רגיל לאמבולנס? כל התשובות לפניכם.

כולנו מכירים אמבולנסים במראה החיצוני שלהם, וכמובן שאנו מקווים שלא לראות אותם מבפנים. התפקיד של האמבולנס הוא לשנע חולים, ולעתים אנשים שנמצאים במצב חירום רפואי, עד לבית החולים שם הם יוכלו לעבור טיפול מורכב יותר. עם זאת, כיצד מתוכננים רכבי האמבולנס? ומה הופך רכב מסוים לאמבולנס? הנה כמה תשובות מעניינות באחד הנושאים המרתקים ביותר.

כל המידע על האמבולנסים

● יצרני אמבולנסים - יש מספר חברות בעולם אשר עוסקות בייצור של רכבי אמבולנס באופן ייעודי. את החברות הללו אפשר לחלק לשתיים. יש חברות שמתמחות בייצור רכבים כללים ,ויש להן גם פס ייצור לאמבולנסים.דוגמה טובה לכך, היא חברת פורד האמריקאית. הדוגמה השניה היא לחברות אשר ידועות באופן ספציפי, בקו הייצור שלהן לרכבי אמבולנס (ואם יש להן רכבים נוספים - הרי שאלו לא משווקים בישראל). דוגמה לכך היא חברת לבקו הקזאחית, שחלק ניכר מהאמבולנסים בישראל, הם למעשה מיוצרים דרך חברה זו.

● ייעודי או מוסב? - יש שני סוגים מרכזיים של רכבי אמבולנס. הסוג הראשון הוא של רכבי אמבולנס מיוצרו מלכתחילה למטרה זו. הסוג השני הוא של רכבים שעברו הסבה לאמבולנסים.

● אילו התאמות עורכים? - בכדי שרכב ישמש כאמבולנס הוא צריך לכול מספר התאמות מיוחדות. עליו להיות עם תא גדול מאד מאחור שיאפשר הכנסת אדם שכוב על מיטה, וכן שני אנשי צוות רפואי שיוכלו לטפל בו בנוחות יחסית, תוך כדי נסיעה. האמבולנס צריך לכלול ציוד ייעודי להכנסת המיטה, וכן ערכות רפואיות סטריליות מוכנות בשליפה ברכב, וכן לעמוד בתקנות הסטריליזציה הרפואיות.

רכבים מרתקים ומיוחדים

אין ספק שרכבי האמבולנס הם רכבים מרתקים, מורכבים במיוחד, יוצאי דופן וקשה להתעלם מהם. מדבור על רכבים שלא פעם, מצליחים להציל באמצעותם חיים, עוד לפני ההגעה לבית החולים.
מערכת קמ"ש | 17/9/14