מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נמאס לכם לעמוד בפקקים? סעו במיניבוסים!

נמאס לכם לעמוד בפקקים? עברו להסעות מיניבוסים. משרד התחבורה מעודד הסעות מיניבוסים כדי לצמצם לא רק את מספר כלי הרכב על הכביש אלא גם את הנזק הנגרם לסביבה.

מערכת קמ"ש | 10/9/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

רובנו מסתכלים על הפתרון של הסעות מיניבוסים בתור משהו שהוא בעיקר נוח. אולם, חשוב להבין עד כמה ההסעות הללו יכולות לתרום. נסו לחשוב רגע על המצב בכבישים נכון להיום - אנשים רבים נוסעים ברכבים הפרטיים שלהם. לעתים הם נוסעים לעבודה, לעתים הם מסיעים את הילדים לבית הספר, ולעתים אלו תיירים ששוכרים רכב ומטיילים בארץ, ויש עוד שפע דוגמאות. זה לא מרגיש קצת מוזר שיש כל כך רבה רכבים שבתוכם יש 2 אנשים, בעוד שרבים מגיעים בעצם לאותו היעד? מסיבות של הפחתת עומס על הכביש - כמו גם הפחתת זיהום האוויר מרכבים, מבינים עד כמה הסעות בעזרת מיניבוסים נחשבות לפתרון מעולה.

ההסעות שפותרות הכל

● ארגון מעולה לכל קבוצה - היתרון האדיר של הסעות מיניבוסים, הוא בכך שהן יכולות להתאים כמעט לכל קבוצה. בין אם מדובר על קבוצות של תלמידים או ילדים בגן, קבוצות של עובדים שצריכים להגיע ביחד למקום העבודה, ואפילו קבוצות של תיירים או מטיילים -ההסעות פותרות וחוסכות לא מעט. במקום שכולם יעמדו יחד בפקקים ויזהמו את האוויר - כולם נוסעים ביחד ברכב אחד. זה גם מגבש ונעים, בנוסף לתרומה לתחבורה ולאיכותי הסביבה.

● עידוד ממשלתי - בשנה האחרונה, יצא קמפיין משולב של משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה, בכדי לעודד כמה שיותר ארגונים ועסקים לעבור לשיטה של הסעות מיניבוסים. בין השאר, המשרדים מעודדים יותר ויותר את השימוש הנ"ל, מהסיבה הכפולה: גם לחסוך בכמות הרכבים על הכביש, וגם לסייע לסביבה. המשרדים לעתים אף מוכנים להציע תוכניות מיוחדות לעידוד הזמנת השירות הנ"ל, וגם מפרסמים מחירים אטרקטיביים למדי.

ומה עוד צריך לדעת?

שימו לב שכאשר אתם בוחרים ברכב ההסעות, הוא צריך כמובן להתאים לקבוצה שלכם. לרוב, ברכבי המיניבוס יש מקום לעד כעשרה אנשים ועוד הנהג, ולכן אם יש קבוצה גדולה יותר, אז אפשר לשקול הסעות אוטובוסים במקום הסעות מיניבוסים.
מערכת קמ"ש | 10/9/14