מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מסלולי רכישת רכב פרטי – קנייה מהיבואן או מליסינג

עומדים בפני קניית רכב? מה עדיף? קנייה מהיבואן או קנייה מליסינג? להלן השוואה בין 2 האפשרויות

מערכת קמש | 19/8/14
מתוך קטגוריית פרטי

הדילמה העיקרית בעת רכישת רכב היא האם להעדיף עסקאות ליסינג או לחילופין פנייה ליבואן מורשה. לכל מסלול רכישה יש יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר. בנוסף, אם בעבר ניתן היה לבצע עסקאות ליסינג רק על דגמים מסוימים, הרי שכיום אפשר ליהנות מהיצע רחב של רכבים כולל פולקסווגן ויצרניות רכב אירופאיות אחרות. המשמעות היא טווח אפשרויות רחב מאוד שעשוי לבלבל את הלקוחות.

קניית רכב מליסינג עדיפה במקרים הבאים:

קניית רכב מליסינג עדיפה במקרים הבאים:
א. תקציב מוגבל – בעלי רכב המעוניינים לשדרג את איכות החיים ולא מחזיקים בתקציב המתאים לא יכולים לרכוש רכב דרך יבואן, מלבד מקרים של טרייד אין. עבורם האפשרות של ליסינג היא הקורצת ביותר.

ב. השתתפות עסקית – עצמאיים ולעיתים גם שכירים יכולים ליהנות ממסלולי ליסינג מימוני או תפעולי.

ג. מבצעים אטרקטיביים – רצוי לעקוב אחר מבצעים המפורסמים על ידי חברות הליסינג הגדולות. במבצעים אלו ניתן להשיג גם רכבי פולקסווגן יוקרתיים במחיר נמוך.

היתרונות של רכב פולקסווגן מיבואן

ברכישה של רכב חדש העדיפות היא ברוב המקרים להתנהלות ישירה מול היבואן, בעיקר בדגמים מבוקשים כגון פולקסווגן. הסיבה לכך היא אחריות ארוכת טווח שניתנת על ידי היבואן, פריסת תשלומים נוחה וגיבוי בכל מקרה של תקלה או בעיה. רכישה של רכב דרך היבואן מבטיחה שקט נפשי עבור בעלי משפחות וילדים. יבואן מחויב לשורה ארוכה של קריטריונים המפוקחים על ידי יצרניות הרכב הגדולות. למרות שהמחיר הראשוני עשוי להיות גבוה יותר בהשוואה לעסקאות ליסינג, בטווח הארוך מדובר ברוב המקרים על עסקה משתלמת.

לסיכום, אין דרך חד משמעית לקבוע האם עדיף לקנות רכב מליסינג או מיבואן מורשה. כל לקוח צריך להפעיל את מערכת השיקולים הייחודית שלו. ההמלצה היא להתחשב במסגרת התקציב, בצרכי השימוש ברכב ובתנאים מיוחדים של כל עסקה.
מערכת קמש | 19/8/14