מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איך הפך הליסינג פרטי ללהיט החם בשוק הרכב?

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים פרטיים בוחרים לרכוש רכב באמצעות שיטת הליסינג הפרטי. מהן היתרונות של שיטה זו ומה הופך אותה לכה פופולארית?

מערכת קמש | 27/7/14
מתוך קטגוריית פרטי

הליסינג כבש כידוע את שוק הרכב בישראל, וכיום אנשים רבים משתמשים בשירותי הליסינג, לטובת קבלת פתרונות איכותיים במיוחד לטובת שימוש קבוע ברב. אחד מהפתרונות אשר זכה לשם חדש יחסית, הוא הפתרון שנקרא ליסינג פרטי. מדובר על מושג אשר קשור בליסינג המימוני, אם כי הוא קיבל את הביטוי פרטי, בעיקר בכדי שיהיה ניתן להבדילו מהליסינג התפעולי, שמזוהה בעיקר עם מקומות עבודה. הליסינג הפרטי כאמור, מותאם בעיקר ללקוחות פרטיים, שמחשפים פתרונות נוחים לשימוש ברכב. אז מה הוא כולל, ועבור מי הוא יכול להשתלם?

כל העקרונות של הליסינג הפרטי

כל העקרונות של הליסינג הפרטי
● שיטת המימון - בהסכמים של ליסינג פרטי יש למעשה שלושה שלבים מרכזיים. השלב הראשון הוא של תשלום מקדמה - לרוב בגובה של 20% מערך הרכב. לאחר מכן השלב השני הוא תשלומים חודשיים למסך מספר חודשים או שנים. לרוב, תשלומים אלו יכסו בין 30 ל50 אחוז מערך הרכב כולו. בסיום השלב השני מגיעה ההחלטה של הנהג - עד כה הרכב היה רשום על שם חברת הליסינג, וכעת הוא יכול לבחרו האם לקנות את הרכב בסכום שנותר, לרוב עם הפחתה מסוימת, או להחליף לדגם חדש יותר ולהתחיל עסקת ליסינג חדשה.

● למי זה משתלם? - עסקת ליסינג פרטי יכולה להתאים בעיקר למי שמחפש דרכי מימון טובים מאד לרכבים החדשים ביותר שיש בשוק. זה למעשה היתרון הגדול של הליסינג הפרטי מול האפשרות של רכישת רכב מיד שניה, שכן בליסינג אפשר לקבל את הדגמים המתקדמים ביותר שיש, ואף להחליף אותם כל כמה שנים.

● ומה עם הבעלות? - חשוב לציין שאם עניין הבעלות קריטי עבורכם, מכל סיבה שהיא, הליסינג איננו עבורכם. אבל אם לבעלות אין שום משמעות בחינה פיננסית על משק הבית שלכם - הליסינג הפרטי הוא שיטה מעולה!

ואיפה אפשר להצטרף?

יש מספר סוכנויות ליסינג בארץ, וכמעט כל אחד מהן מציעה מסלול נוח במיוחד של ליסינג פרטי, בתנאים הוגנים במיוחד, ועם אפשרות לבחור מתוך היצע דגמים רחב יחסית.
מערכת קמש | 27/7/14