מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מיגון כלי רכב מפני פריצה

רכישת רכב היא פעולה יקרה ובמרבית המקרים בישראל מחייבת את הרוכש בלקיחת הלוואה, גם באם החליט לרכוש רכב חדש בתשלומים (שכן, יש תשלום ראשוני גבוה יחסית). לאחר רכישת הרכב, יש לבטח את הרכב מחשש לנזקי תאונה או גניבה. שלל ההוצאות הללו יכולות להסתכם בכמה אלפי שקלים ולכן מומלץ למגן את הרכב מפני פריצה, גניבה וכדומה.

| 23/7/14
מתוך קטגוריית פרטי

במאמר זה נסקור כמה מדרכי המיגון הקיימות ועומדות לרשות בעלי הרכבים, כאשר חשוב לציין כי גם מעקב אחר כל דרכי מיגון אלו, אינן מבטיחות הצלחה בסיכול גניבת הרכב אך בהחלט הן אלו העתידות לעשות את ההבדל ולגרום לגנב הפוטנציאלי לוותר על הגניבה.

כיצד יש למגן?

• התקנת מערכת איתור

כיום, קיימות בשוק שלל מערכות איתור במקרה ונגנב הרכב. המערכת מסכלת את ניסיון הגניבה ובאם לא הצליחה לסכלה, מאתרת את מיקום הרכב. מרבית המערכות מפותחות בתיאום מלא עם יצרני הרכבים וזאת בכדי להצליח להתאים את עצמן לטכנולוגיית הרכב והשגת אפקטיביות מקסימלית. ישנן שתי טכנולוגיות עיקריות: רדיו ולווייניות/סלולרית. חברות המיגון, מפעילות מוקש המאוייש 24 שעות ביממה ועושות הכל בכדי למנוע את גניבת הרכב.

• חנייה במקום בטוח

בכדי למקסם את ביטחון הרכב, מומלץ להחנותו במיקום בטוח כאשר המצב האופטימלי ביותר הינו בחנייה פרטית בעלת שער. יש להימנע מחנייה בשטחים פתוחים, לצד מעברי גבול, שטחים שוממים וחשוכים.

• פורץ רכבים מקצועי

במידה וננעלתם מחוץ לרכבכם או איבדתם את המפתח, מומלץ להזמין פורץ רכבים מקצועי רכבים אמין ומיומן. שוק פריצות הרכבים נחשב פרוץ ולכן יש להקפיד להזמין פורץ רכבים המחזיק בכל התעודות הנכונות כולל תעודת יושר ממשטרת ישראל.

לסיכום

מניעת גניבת רכב יכולה להיות קלה ועתידה לעשות עבור בעל הרכב את ההבדל בין רשת ביטחון לבין ההכרח להתמודד עם רכב שנגנב. חשוב לזכור כי עלויות המיגון אינן גבוהות ביחס ישיר אל הרכב וככל שהרכב יקר יותר, כך מומלץ למגנו יותר. חברות הביטוח מחייבות אמצעי מיגון למרבית הרכבים הקיימים וזאת בשל רצונן למזער את ריסק הגניבה. ככל שיקפיד בעל הרכב על מיגון הרכב, כך יפחת הסיכון לגניבתו.
| 23/7/14