מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כל היתרונות שמתלווים לרכישת רכב מסחרי

שוקלים לרכוש רכב מסחרי? להלן כל היתרונות המתלווים למהלך

מערכת קמש | 29/6/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

רכב המיועד לשימוש מסחרי יכול לשמש גם נהגים פרטיים ואפילו בעלי משפחות. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של רכב מן הסוג הזה ונביא טיפים לקראת רכישתו:

יש הרבה סוגים של כלי רכב הנמצאים על כבישים בארץ ובעולם. כידוע, לכל כלי רכב יש מאפיינים אחרים הקובעים את הקטגוריה אליו הוא משתייך. רכבי מנהלים, רכבים משפחתיים ורכבי שטח הם רק חלק קטן מהקטגוריות וההיצע. מעבר לכך, היום יש יתרונות הבאים לידי ביטוי רק בסוג מסוים של רכבים. את הדוגמא הטובה ביותר לכך ניתן לראות בביקוש הגבוה עבור רכב מסחרי.

השימוש המסחרי ברכבים נולד כבר לפני מספר שנים וזאת תודות לתהליכים הבאים:

א. שיפור טכנולוגי – במקום להסתפק בביצועים מוגבלים של רכבים פרטיים, החלו גורמים בתעשייה העולמית להבין את המשמעות של שיפורים טכנולוגיים. שיפורים אלו הוטמעו בתוך הרכבים הגדולים והפכו אותם לאמצעי מסחרי ראשון במעלה.

ב. ביקוש – השיפורים הטכנולוגיים תרמו לירידת מחירים על רכבים גדולים ועוצמתיים, מה שתרם במקביל גם לעלייה בביקוש. גם ניתן היה למצוא דגמים חדשים של רכבים המיוצרים על ידי החברות המסחריות המובילות בעולם.

ג. יעילות – בעידן המודרני היעילות היא ערך עליון. על אף המחיר הגבוה יחסית של רכב מסחרי בהשוואה לרכב משפחתי או אפילו לרכבי שטח, מדובר על כלי תחבורה המציע יעילות אופטימאלית. ניתן להשתמש בו לצורך שינוע של ציוד, לצרכים אישיים וכמובן במהלך עבודות מקצועיות.

מי משתמש ברכב מסחרי?

היתרון הגדול והבולט ביותר של רכב מסחרי הוא הורסטיליות שלו. בעלי מלאכה משתמשים ברכבים הללו על בסיס קבוע ומנצלים אותם גם לאחר שעות העבודה. במהלך הבוקר משמש הרכב להעמסת הציוד והעברתו אל בתי הלקוח, בעוד בערב ניתן להשתמש בו באופן פרטי וכך להסיע את המשפחה בנוחות וביטחון. מעבר לכך, הרכב הוא פיתרון קלאסי עבור משפחות שיוצאות לעיתים קרובות לטיולים. הרכב חזק והביצועים שלו מרשימים גם בתנאי שטח לא קונבנציונאליים. כל אלו הופכים את הרכב לכלי תחבורה שלא ניתן להתעלם ממנו על כבישי ישראל ובכלל.

סקירה קצרה של המפרט הטכני ברכב מסחרי מגלה כי השימוש בו נפוץ הרבה יותר מכפי שנהוג לחשוב. המפרט הטכני של הרכב מייצר את היתרונות הבאים:

- עלויות אחזקה נמוכות גם עבור עסק וגם עבור עצמאיים
- גמישות והתאמה של משטחי העבודה לדרישות בלתי צפויות
- כושר העמסה גבוה של מוצרים, חפצים, ארגזים, קרטונים וכדומה
- זריזות וקלות תפעול באמצעות ממשק נהג נוח ומתקדם
- אמינות וסביבת עבודה נעימה
- השתלבות באיזורים עירוניים ובינעירוניים

יש רכבים המאפשרים הכרה מלאה במע"מ והזדכות של עצמאיים או בעלי מקצוע. כל אלו יחד מייצרים שורה ארוכה של יתרונות, הקיימים בתחום התחבורה רק בתוך רכב עוצמתי וחזק שאינו משמש רק לצרכים מסחריים.
מערכת קמש | 29/6/14