מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

דגמי הרכב הנמכרים ביותר בישראל

היצע הרכבים המיובאים לישראל לא תמיד עונה על הביקוש ומדי שנה ניתן לראות שינויים ברשימת הדגמים הנמכרים ביותר. מי נמצא ברשימה הזו הפעם ומה הסיבות שמביאות להצלחה? הנה כל התשובות

| 26/6/14
מתוך קטגוריית פרטי

רוב הרכבים הנמצאים על כבישי ישראל שייכים לקטגוריה של משפחתיות. הישראלים אוהבים דגמים מן הסוג הזה בעיקר בשל סיבות כגון ורסטיליות, גמישות וכמובן מחיר משתלם. דגמים משפחתיים אינם צורכים הרבה דלק והביצועים שלהם סבירים בהחלט. ניתן להשתמש בהם לצורך ביצוע מטלות יומיומיות, או לחילופין לגייס אותם לקראת חופשה שנתית וטיולים ארוכים.

בנוסף, ישנו היצע רכב מאוד של רכבים משפחתיים המיובאים לישראל ולכן כדאי להכיר את הדגמים הנמכרים ביותר:

א. סיאט איביזה

על אף השתייכות לקטגוריית "סופר מיני", סיאט איביזה היא רבת המכר המפתיעה והמרשימה של קבוצת פולקסוואגן. רוב הדגמים הנמצאים בארץ הם ידניים ובעלי מנוע של 1.4 ליטר, כאשר המחירים הנמוכים הופכים אותם לאופציה מועדפת גם על צעירים ובני זוג ללא ילדים.

ב. מאזדה 3

ב. מאזדה 3
אי אפשר לדבר על הדגמים הנמכרים ביותר בישראל מבלי להזכיר את ההצלחה של מאזדה 3. רכבים אלו זוכים להצלחה כבר שנים רבות ומאחוריהם מעריצים רבים. מאזדה 3 היא מלכת המכירות של היבואנים, עם אלפי דגמים שנמכרו רק בשני הרבעים האחרונים של השנה החולפת.

ג. טויוטה קורולה

על אף מחיר יחסית גבוה, דגמי קורולה של יצרנית הרכב היפנית טויוטה ממשיכים להוביל את רשימת הרכבים הנמכרים. זהו רכב משפחתי קלאסי, עם מערכת הנעה מוצלחת וחסכונית ובעיקר אמינות גבוהה.

מה קורה בקטגוריות אחרות?

גם בקטגוריות אחרות יש נתונים יחסית מפתיעים לגבי הדגמים הנמכרים ביותר בישראל. כך לדוגמא ניתן לבחון את קטגוריית המיני, בה קיה פיקנטו נמצאת בפסגה יחד עם סוזוקי אלטו, פיאט 500 ושברולט ספארק. בקטגוריה של סופר מיני כדאי להזכיר את מאזדה 2 וסקודה פאביה, בעוד בקטגוריה של משפחתיות קטנות המובילות הן סקודה ראפיד, יונדאי 25i וכן סיאט טולדו.

יש גם קטגוריות אחרות מעניינות דרכן ניתן לבחון את ההעדפות של הנהג הישראלי:

א. ג'יפונים קטנים

הרבה משפחות בוחרות לזנוח את הרכב הקלאסי לטובת ג'יפון שמשלב בין ביצועי כביש ושטח. בקטגוריה זו הדגמים הנמכרים הם ניסאן ג'וק, סקודה יטי וסוזוקי קרוסאובר.

ב. ג'יפונים

בניגוד לקטגוריה הקודמת, כאן הדגש הוא על ג'יפונים שיכולים לשרת את חובבי השטח האמיתיים. בתמורה משתלמת למחיר ניתן להצטרף היום לדגמים הנמכרים של מיצובישי אאוטלנדר, ניסאן קשקאי וקיה ספורטאז' או טויוטה ראב 4.

ג. מכוניות מנהלים

את הרשימה של הדגמים הנמכרים כדאי לסגור עם מכוניות מנהלים שמשמשות הרבה משפחות. הרכבים הנמכרים בקטגוריה הם מאזדה 6, סקודה סופרב וכמובן פורד מונדיאו הנמצאת ברשימה כבר שנים רבות ללא הפסקה.

לסיכום

משפחה המעוניינת להתחדש ברכב בעל ביקוש יכולה להתרשם מההיצע הקיים ולבצע בחירה מושכלת.
| 26/6/14