מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כך תוזילו את מחיר ביטוח הרכב

ביטוח הרכב הוא אחד מן הרכיבים המשמעותיים בעלות החזקת הרכב. עם זאת, חשיבותו רבה ובאמצעות ידע מוקדם של זכויותיכם ותנאי השוק, תוכלו להוזיל את עלותו.

| 9/6/14
מתוך קטגוריית פרטי

1. השוואת מחירים

הדרך הטובה ביותר לחסוך בעלויות ביטוח הרכב היא להכיר את השוק ואת המחירים. לשם כך, חשוב שלא להתעצל ולבצע בדיקת מחירים מקיפה בקרב חברות הביטוח והסוכנויות השונות. ענף הביטוח, כמו ענפים רבים במשק, הוא ענף תחרותי. על כן, כאשר תהיה לכם תמונה טובה לגבי המחירים הנהוגים בשוק, תהיו בעמדת מיקוח יותר טובה.

2. השוואת שירותים

2. השוואת שירותים
חברות ביטוח שונות מציעות פוליסות ביטוח שונות, ואף על פי ששם הפוליסה דומה, תכולתה יכולה להיות שונה. לכן, פוליסה שנראית יקרה יותר יכולה להתגלות כזולה יותר, בעוד פוליסה שנראית זולה יותר יכולה להתגלות דווקא כיותר יקרה. במילים אחרות, גם אם מחיר הביטוח הכללי לא הופחת, ייתכן שרכיביו מעניקים לכם כיסוי רחב יותר, שיכול להוזיל עלויות באופן משמעותי בעת התרחשות אירוע ביטוח, חס וחלילה.

3. הסרת רכיבים מן הפוליסה

פוליסות שונות יכולות להכיל רכיבים שאינם רלוונטיים עבורכם, או כאלה שייתכן ותרצו לוותר עליהם על מנת להפחית את התשלום החודשי, כגון שירותי רכב חלופי, גרירה, כיסוי גניבה ופריצה, כיסוי נהגים נוספים שלא באמת עושים שימוש ברכב ועוד. למותר לציין שיש לשקול היטב את יחסי העלות והתועלת: האם רכיבים ביטוחיים אלו שווים את עלותם החודשית, ולחלופין, האם הוזלת המחיר שווה לכם את הפחתת הכיסוי.

4. 4. העלאת ההשתתפות העצמית במקרה של אירוע ביטוחי

ביטוח נועד להעניק לכם כיסוי וסעד במקרה של אירוע ביטוחי, כגון תאונה, תקלה ונזקים דומים. במקרה של אירוע מצער, תוכלו להפעיל את הביטוח וליהנות מעזרתו. במקרים רבים, התערבות הביטוח תעניק לכם הוזלה משמעותית בעלות הטיפול בנזקים, ואף לכסותם לחלוטין. מנגד, אם ברצונכם לשלם יותר באופן שוטף על מנת לשלם פחות במקרה הצורך, תוכלו לעתים להעלות את דמי ההשתתפות העצמית שלכם וכך להוזיל את עלות ביטוח הרכב.

5. התקנת מערכות אבטחה ובטיחות

חברות ביטוח לא אוהבות תאונות. ראשית, תאונות נוטות לפגוע בלקוחות ולקוחות בריאים הם לקוחות מרוצים. שנית, תאונות עולות כסף. על כן, בעלי רכב המתקינים ברכבם מערכות בטיחות ואבטחה – או כאלה הרוכשים רכבים עם מערכות אלו – יכולים לעתים קרובות לקבל הנחה במחיר הביטוח. זאת משום ששימוש במערכות יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון להתרחשות אירוע ביטוחי שיגרור הפעלה של הפוליסה.

נסיעה בטוחה!

| 9/6/14