מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כלים חשובים לכל רכב

בעלי רכבים צריכים להיערך לכל מקרה של תקלה בלתי צפויה באמצעות שימוש בארגז כלים מגוון ואיכותי. במאמר הבא נסביר אילו כלים חשובים שיהיו בכל רכב והיכן רוכשים אותם במחיר משתלם

| 28/5/14
מתוך קטגוריית פרטי

שימוש ברכב על בסיס קבוע לא תמיד מאפשרת לנו לזהות את הסיכונים ואת נקודות התורפה. למרות שכולנו רגילים לנהוג על רכב ללא תקלות, יש סיכוי גבוה לחוות בעיות בלתי צפויות כמעט בכל נסיעה. ההתקדמות הטכנולוגית בענף הרכב לא באה על חשבון תקלות מן הסוג הזה ולכן רצוי להיערך אליהן מראש. אך כיצד עושים זאת בצורה נכונה ומה כדאי לבדוק לפני שרוכשים ארגז כלים?

שיקולים לפני רכישת כלים לרכב

שיקולים לפני רכישת כלים לרכב
ראשית, יש להבחין בין כלים לרכב המיועדים עבור אנשי מקצוע כגון טכנאים ומכונאים לבין כלים המיועדים עבור נהגים. בקטגוריה של כלים לאנשי מקצוע ניתן למצוא גריז, שמן, מכשירי בדיקה, עגלות, מיטות, כיסויים ועוד. לעומת זאת, רשימת הכלים לנהגים מצומצמת יותר ומתייחסת בעיקר למוצרים שניתן לעשות בהם שימוש גם ללא רקע מקצועי.

שנית, חשוב להגדיר באופן מדויק את הצרכים של הנהג ולבדוק מה קובעות הוראות היצרן. יש הרבה יצרניות רכב המספקות ארגז כלים משל עצמן במטרה לחסוך הוצאות נוספות עבור הנהג. בצעו את הבדיקות הללו מראש ותוכלו להבטיח רכישה משתלמת של ארגז כלים.

לגזור ולשמור: כך תדעו אילו כלים לרכוש

הנה הרשימה של כלים חשובים לרכב בחלוקה פשוטה לפי נושאים כלליים:

א. חלקי חירום

יש להתחיל את הרכישה עם חלקי חירום כגון סט פיוזים, נורות, חוטי חשמל באורך של 2-3 מטר וכמובן פנס. לא כדאי לסמוך על הפנס של הטלפון הנייד או על כלים ביתיים ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי רכישת חלקי חירום מתאימים.

ב. כלים

את רוב הכלים המיועדים עבור הרכב ניתן למצוא בתוך ארגז מיוחד הכולל פלאייר, ג'פקה, סכין יפני, אזיקונים, סט בוקסות, איזולירבנד וקטאר. השימוש בכלים אלו מתאים לשעות חירום וגם לצורך מתן עזרה לנהגים אחרים על הכביש.

ג. החלפת צמיג

אי אפשר לדבר על כלים חשובים לרכב מבלי להזכיר את התקלה הנפוצה ביותר: תקר בצמיג. החלפת צמיג מחייבת שימוש בג'ק הרמה נוח, בטיחותי ופשוט. את הג'ק יש להציב במקום ייעודי מתחת לרכב ולעקוב אחר ההוראות המופיעות על גבי האריזה. בשלב הראשון משחררים את הברגים של הצמיג עם בוקסה ייעודית, ולאחר מכן מרימים את הרכב לגובה אופטימאלי על מנת לבצע את ההחלפה. בנוסף, חשוב להציב משולש אזהרה במרחק של מספר מטרים מרכב ולחבוש אפוד זוהר.

מבחינת אסתטיקה ותוספות, יש נהגים שלא מוותרים על מיכל קטן של מים, סמרטוט יבש ומגבונים לחים. אלו אמנם לא נחשבים כלי עבודה, אך ללא ספק ניתן לעשות בהם שימוש באמצע הלילה או לאחר החלפה מיוזעת של צמיג ישן ומלוכלך.
| 28/5/14