מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

האם כדאי לרכוש ביטוח רכב באינטרנט?

האם באמת כדאי לרכוש ביטוח רכב דרך אתר אינטרנט?

מערכת קמש | 26/5/14
מתוך קטגוריית פרטי

אתרי אינטרנט מעמידים שורה ארוכה של אפשרויות עבור נהגים או צרכנים המעוניינים לרכוש ביטוח רכב. במאמר הבא נסביר את היתרונות והחסרונות של רכישת ביטוח באמצעות האינטרנט ונביא טיפים לחיסכון משמעותי בהוצאות

רכישה של מוצרים ושירותים דרך האינטרנט מבטיחה ברוב המקרים חיסכון של עשרות אחוזים. הסיבה לכך היא פערי התיווך שמתבטלים באינטרנט וההתנהלות הישירה של הלקוח מול הספק. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לאטרקטיביות של האינטרנט בתור שדה מסחרי היא רכישה של ביטוח רכב.

באמצעות רכישת ביטוח רכב באינטרנט ניתן ליהנות מיתרונות רבים:

באמצעות רכישת ביטוח רכב באינטרנט ניתן ליהנות מיתרונות רבים:
א. חיסכון בזמן – הפרמטר הכלכלי הוא לא היחיד שכדאי לבדוק כאשר מבצעים השוואה בין מחירי ביטוח רכב, או כאשר רוצים לרכוש מוצר ושירות. כדאי להביא בחשבון גם את החיסכון בזמן ולבדוק איזה מבין אתרי האינטרנט מציע את ההתנהלות הנוחה והמהירה ביותר. אתרי אינטרנט חוסכים בזמן היות והם לא דורשים עמידה בתור או תיאום פגישה מראש. כאשר החיסכון בזמן מהווה שיקול עבור הלקוח, לאתר אינטרנט יש יתרון שקשה להתחרות בו.

ב. השוואה – קל יותר להשתמש במנועי השוואת מחירים הנמצאים באתרי האינטרנט העוסקים בביטוח, מאשר לסוף נתונים באופן אנלוגיו מיושן. השוואת מחירים היא כלי חשוב בעת רכישת ביטוח רכב ובאמצעות ההשוואה ניתן לחסוך הוצאות רבות.

ג. מגוון – היום ניתן לרכוש ביטוח רכב באינטרנט ממגוון של אתרים וחברות. אין מגבלה גיאוגרפית או פיזית לנוכחות של החברה וכולן משתמשות בפלטפורמה זהה. מבחינת הלקוח, המגוון מבטיח בחירה אידיאלית בביטוח רכב מסוים וגיבוש פוליסה אידיאלית המותאמת לצרכים שלו.

החסרונות של רכישת ביטוח רכב באינטרנט

על מנת לסבר את האוזן כדאי להכיר גם את החסרונות של רכישת ביטוח רכב באינטרנט. ראשית, יש המון אתרים לא אמינים שאינם מקפידים על כללי האבטחה. לא מומלץ להעביר מידע רגיש או פרטי תשלום באתרים אלו ויש להימנע מהשימוש בהם. את האתרים הללו ניתן לזהות לפי ממשקים מיושנים או היעדר אינדיקציות לאמינות גבוהה.

שנית, לעתים נוצרת תחושה כי רכישת ביטוח רכב באינטרנט מבטלת את הפקטור האנושי, בהשוואה לרכישת ביטוח דרך סוכן ביטוח המכיר את הנהג ויכול לספק לו מענה בשעת הצורך. אם כי הדבר אינו מדויק מאחר וכל חברת ביטוח ישיר מספקת מגוון אפשרויות קבלת שירות ללקוחות שרכשו ביטוח רכב דרך אתר האינטרנט: מוקד טלפוני הפעיל משך רוב שעות היום וכן אתר אינטרנט, אפליקציות ייעודיות, מייל ועוד. כך שבפועל החיסרון הופך ליתרון, מאחר ורוב סוכנויות הביטוח פעילות רק במשך שעות היום ומעבר לשעות העבודה אין כלל מענה ללקוחות הביטוחים הישירים יש מענה כמעט מסביב לשעון.
לסיכום, יש הרבה שיקולים אותם כדאי להביא בחשבון טרם רכישה של ביטוח באמצעות אתרי אינטרנט או דרך סוכנים אישיים. לכל מבוטח יש העדפות אחרות והדבר החשוב ביותר הוא לבדוק את הפוליסה. במילים אחרות, לא משנה איפה רוכשים את הפוליסה או כמה משלמים עליה מדי חודש, העיקר שהיא תספק כיסוי אופטימאלי.
מערכת קמש | 26/5/14