מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

עברתי תאונת דרכים עקב שכרות - מה עושים

נתפסתם נוהגים בשוכרה? עשיתם תאונת דרכים עקב שתייה לשכורה? להלן תיאור הצעדים הבאים במקרה.

מערכת קמש | 25/5/14
מתוך קטגוריית פרטי

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה המונעת קבלת פיצוי כספי מחברת הביטוח גם במקרה של תאונה. במאמר הבא נסביר מה כדאי לעשות אחרי תאונת דרכים מן הסוג הזה:

מעורבות בתאונת דרכים תחת נהיגה בשכרות מחייבת התייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. במידה והנהג מזומן לחקירה אצל בוחן משטרה, התייעצות עם עורך דין היא הכלי הטוב ביותר העומד לרשותו. הכנה לחקירה עשויה למנוע הגשת כתב אישום או לגרום להפחתה בחומרת סעיפי האישום הקיימים. בנוסף, יש לזכור כי תאונת דרכים לאחר נהיגה בשכרות אינה מזכה בפיצוי מטעם חברת הביטוח.

נהיגה בשכרות מוגדרת בתור נהיגה תחת השפעת אלכוהול. ההנחה היא שנהיגה בשכרות גורמת תגובות איטיות ופוגעת ביכולת שיקול הדעת של הנהג. נהיגה כזו מסכנת את הנוהג, את המשמשים בדרך ואת הנוסעים והיא נחשבת לאחת מעבירות התנועה החמורות ביותר בארץ ובעולם. מחקרים מצביעים על כך ששתיית אלכוהול גורמת ירידה בעכבות, עלייה בביטחון העצמי, ירידה בתשומת הלב ובעיקר שיבוש ביכולת התגובה למתרחש על הכביש או בסביבה. את עיקר ההשפעות השליליות של נהיגה בשכרות ניתן לראות בהשפעה על תפיסת הזמן והמרחק ובהפרעה תחושתית.

התנהלות מומלצת לאחר תאונת דרכים עקב שכרות

התנהלות מומלצת לאחר תאונת דרכים עקב שכרות
להלן הצעדים שכדאי לבצע מיד לאחר תאונת דרכים עקב שכרות:

א. פנייה לטיפול רפואי – עוד לפני שמתמודדים עם ההיבט הבירוקרטי, החוקי או המשפטי של תאונת דרכים תחת השפעת אלכוהול, רצוי לפנות לטיפול רפואי. טיפול מן הסוג הזה יכול להציל חיי אדם וגם לשמש בתור אסמכתא למצבו של הנהג.

ב. הגשת תביעה או התייעצות עם עורך דין – הצעד השני שיש לבצע לאחר תאונת דרכים עקב שכרות תלוי בנסיבות התאונה. במידה והנהג הוא האשם בתאונה, כדאי כאמור להתייעץ עם עורך דין דיני תעבורה. במידה והנהג היה שיכור אך נפגע בתאונה כתוצאה מהתנהגות של אדם אחר, חשוב לשקול הגשת תביעה מוקדם ככל האפשר.

ג. פסילת רישיון – במידה וקצין תעבורה מבצע שימוע עבור הנהג ופוסל את רישיונו ל-30 ימים, ניתן להגיש בקשה דחופה לביטול הפסילה. גם את הבקשה הזו רצוי להגיש בליווי עורך דין תעבורה המכיר את התחום ומחזיק בניסיון הרלוונטי.

מה העונש על נהיגה בשכרות?

פקודת התעבורה קובעת עונש מינימום של שנתיים שלילת רישיון על נהיגה בשכרות, למעט בנסיבות מיוחדות. כאשר הנהיגה מסתיימת בתאונה קטלנית נוהגת התביעה להחמיר את העונש ולהעמיד את הנהג לדין על עבירת הריגה. זו עבירה חמורה יותר מהאשמה כגון גרימת מוות ברשלנות. לפיכך, העונשים המוטלים על הנהגים יכולים להגיע למספר שנות מאסר.

לסיכום, אין שום סיבה לשתות אלכוהול ולנהוג. זו סכנה חמורה מאוד עבור הנהג והנוסעים ויש לה משמעות משפטית וחוקית מרחיקת לכת ממנה כדאי להימנע מכל מחיר.


עורך דין תעבורה - עופר חורש הינו מומחה בעל ניסיון רב וזיכויים בתחום!
מערכת קמש | 25/5/14