מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ניקוי ריפודי רכב - עשה זאת בעצמך

הריפוד של הרכב קובע במידה רבה את מידת ההנאה שלנו מהנהיגה והנסיעה. בנוסף, לניקוי יעיל של הריפוד יש גם משמעות כלכלית בטווח הרחוק. במאמר הבא נסביר כיצד שומרים על היגיינה בתוך הרכב ואיך מבצעים את הניקוי על פי סוג הכתמים

| 22/5/14
מתוך קטגוריית פרטי

כתמים על הריפוד יכולים להיגרם כתוצאה משורה ארוכה של סיבות. הורים לילדים מכירים היטב את הסיטואציה בה אוכל נשפך על הריפוד, אך גם בקרב בעלי כלבים וחתולים קיימת תופעה דומה. הדבר החשוב ביותר הוא לנקות את הריפוד מהר ככל האפשר. כך ניתן למנוע הטמעה של הכתמים בתוך הריפוד ולחסוך הוצאות מיותרות. מעבר לכך, ניקוי ותחזוקה של הריפוד עוזרים למכור את הרכב ומבטיחים שמירה על ערך גבוה לאורך זמן.

הכי חשוב

הכי חשוב
העצה העיקרית לצורך שמירה על הריפוד, תחזוקה והקפדה על היגיינה היא להפריד בין המושבים לבין הנוסעים. במידה ומתכננים נסיעה ארוכה עם בעלי חיים או ילדים, עדיף לפרוש סדין ישן או מגבת על גבי הריפוד. כך ניתן להבטיח שלא יגיעו כתמים אל הריפוד ובמידה והסדין מתלכלך תמיד אפשר לכבס אותו. עצה נוספת היא להטמיע עקרונות נכונים של אכילה ושתייה בתוך הרכב. אין סיבה לפתוח ממתקים או בקבוקים מוגזים בנסיעות קצרות. במידה ואין ברירה והילדים או הנוסעים רוצים לאכול ולשתות, יש לעשות זאת בצורה מסודרת וללא מריבות.

איך מנקים את הכתמים הקיימים?

ניקוי יעיל של הריפוד מתבצע על פי סוג הכתמים:

א. כתמי ילדים

רוב הכתמים הקשורים לילדים מגיעים לריפוד לאחר שתייה ואכילה. את הכתמים הללו ניתן לנקות יחסית בקלות עם מטלית לחה, אולם חשוב להשתמש בחומרים המתאימים לסוג הריפוד. יש לקרוא היטב את ההוראות המופיעות על המוצר ולהתייעץ עם איש מקצוע בכל מקרה של התלבטות. ניקוי של כתמי מזון מתוך ריפוד עור שונה מריפוד בד. את הניקוי יש לבצע קרוב ככל האפשר אל מועד התרחשות הכתם ולפני שהשמש מייבשת את הריפוד לחלוטין.

ב. כתמי בעלי חיים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא לכלוך הנוצר כתוצאה מנוכחות של בעלי חיים בתוך הרכב הוא קל יותר לניקוי. רוב הכתמים או הלכלוך נוצרים כתוצאה מפיזור שערות של הכלב או החתול. את השערות הללו אפשר לשאוב עם שואב אבק ביתי או שואב רכב. עלות השואבים הללו נמוכה יחסית, אך התועלת שלהם מובטחת.

ג. כתמי בלאי ושחיקה

יש כתמים הנוצרים כתוצאה משחיקה של הריפוד ומחשיפה ממושכת לקרני השמש. כתמים אלו קשים להסרה ואותם ניתן למנוע עם מסך הצללה או פתרונות קירוי אחרים המיועדים עבור הרכב.

חברות העוסקות בניקוי ריפודי רכב וריפודים אחרים מכירות את כל סוגי הכתמים. פנייה לחברה מקצועית אחת למספר שבועות יכולה לחסוך את רוב עוגמת הנפש שקשורה ללכלוך על הריפוד.
| 22/5/14